НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»



17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»



04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»



05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»



03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»



Всі новини »

ШИП СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

Музикознавець

Народився у 1950 році.Навчався в Одеський Державній консерваторії ім.Нежданової  у 1967-1973 роках на історико-теоретичному факультеті (клас доц. Р. Г. Болховского), в аспірантурі Київської консерваторії - у 1973-1977роках.

Працював музичним редактором студії звукозапису Чорноморського морського пароплавства, викладачем теорії музики і композиції ОДК. Розробив курси "Музично-педагогічні системи" і "Теоретичні проблеми сучасного музикознавства".

Паралельно з 1984 року працює в ОДПУ імені К.Ушинського на посаді доцента кафедри теорії, історії музики і вокалу, у 2000-2002 роках завідував цією кафедрою. У 1982  році його затверджено у вченому ступені кандидата мистецтвознавства.
З 1984 року - доцент, у 2001 році обраний на посаду професора. У 2003 році захистив докторську дисертацію.

Про визнання його досягнень в області методології теоретичного музикознавства свідчить надання йому вищого гранта фонду "Відродження" за навчальний посібник з курсу світової художньої культури (1997), а також нагородження Почесною грамотою Міністерства освіти України.

Він веде співробітництво з міжнародними науковими і навчальними установами, професійними об`єднаннями ( International Musikological Societi, Bern; Osteoropa-Institut, Munchen; Institut fur Slavische Philologie, Ludvig-Maximilians Universitft Munchen;  International Semioties Institute, Imatra, Finland; Sudostdeutches Kulturwerk Munchen etc.) і закордонними фахівцями ( Dr. Peter Hilkes, Dr. Franz Metz, Prof. Claus Bossert, Dr. Mikko Toivanen, Dr. A. Dalchow etc.)

Основними темеми і напрямками наукових праць є: методологія теоретичного музикознавства, основи музичної педагогіки, теорія музтчної мови і музичного мовлення (лінгвістичний і семіотичний аспекти), проблеми стилю та абстракціоністські плини в музиці двадцятого століття ( стилізація, електронна та комп`ютерна музика), прояви принципу симетрії в музиці, теорія музичного жанру, музична культура етнічних німців України.

Найбільш значні роботи:

Монографії:

" Музична форма від звуку до стилю". Навчальний посібник. - К., 1998; "Музична мова і мовлення музики"(теоретичне дослідження). - Одеса, 2001;
" Комп`ютер як інструмент у музично-теоретичних дослідженнях"//МААФАТ 75. - Єреван, 1977;

Статті:

Про техніцизм в авангардистській музиці // Музика. - 1979. - №2;
Принцип симетрії у формі народного наспіву // Народна творчість та етнографія. - 1979 - №4;
До питання про причини симетрії в музичній формі //  Одеський музикознавець `93. - Одеса, 1993;
Музична культура етнічних німців України в жанровому аспекті // Київське музикознавство. Вип. 6. - К., 2001;
Музична мова і стиль музичного мовлення // музичне мистецтво і культура. Вип. 3. - Одеса, 2002 та багато інших.


Контакти:

Шип Сергій Васильович 
Одеса-63,
вул.  Сегедська 6-б, кв.15 
тел:  63-95-70