НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

ШИП СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

Музикознавець

Народився у 1950 році.Навчався в Одеський Державній консерваторії ім.Нежданової  у 1967-1973 роках на історико-теоретичному факультеті (клас доц. Р. Г. Болховского), в аспірантурі Київської консерваторії - у 1973-1977роках.

Працював музичним редактором студії звукозапису Чорноморського морського пароплавства, викладачем теорії музики і композиції ОДК. Розробив курси "Музично-педагогічні системи" і "Теоретичні проблеми сучасного музикознавства".

Паралельно з 1984 року працює в ОДПУ імені К.Ушинського на посаді доцента кафедри теорії, історії музики і вокалу, у 2000-2002 роках завідував цією кафедрою. У 1982  році його затверджено у вченому ступені кандидата мистецтвознавства.
З 1984 року - доцент, у 2001 році обраний на посаду професора. У 2003 році захистив докторську дисертацію.

Про визнання його досягнень в області методології теоретичного музикознавства свідчить надання йому вищого гранта фонду "Відродження" за навчальний посібник з курсу світової художньої культури (1997), а також нагородження Почесною грамотою Міністерства освіти України.

Він веде співробітництво з міжнародними науковими і навчальними установами, професійними об`єднаннями ( International Musikological Societi, Bern; Osteoropa-Institut, Munchen; Institut fur Slavische Philologie, Ludvig-Maximilians Universitft Munchen;  International Semioties Institute, Imatra, Finland; Sudostdeutches Kulturwerk Munchen etc.) і закордонними фахівцями ( Dr. Peter Hilkes, Dr. Franz Metz, Prof. Claus Bossert, Dr. Mikko Toivanen, Dr. A. Dalchow etc.)

Основними темеми і напрямками наукових праць є: методологія теоретичного музикознавства, основи музичної педагогіки, теорія музтчної мови і музичного мовлення (лінгвістичний і семіотичний аспекти), проблеми стилю та абстракціоністські плини в музиці двадцятого століття ( стилізація, електронна та комп`ютерна музика), прояви принципу симетрії в музиці, теорія музичного жанру, музична культура етнічних німців України.

Найбільш значні роботи:

Монографії:

" Музична форма від звуку до стилю". Навчальний посібник. - К., 1998; "Музична мова і мовлення музики"(теоретичне дослідження). - Одеса, 2001;
" Комп`ютер як інструмент у музично-теоретичних дослідженнях"//МААФАТ 75. - Єреван, 1977;

Статті:

Про техніцизм в авангардистській музиці // Музика. - 1979. - №2;
Принцип симетрії у формі народного наспіву // Народна творчість та етнографія. - 1979 - №4;
До питання про причини симетрії в музичній формі //  Одеський музикознавець `93. - Одеса, 1993;
Музична культура етнічних німців України в жанровому аспекті // Київське музикознавство. Вип. 6. - К., 2001;
Музична мова і стиль музичного мовлення // музичне мистецтво і культура. Вип. 3. - Одеса, 2002 та багато інших.


Контакти:

Шип Сергій Васильович 
Одеса-63,
вул.  Сегедська 6-б, кв.15 
тел:  63-95-70