НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»



04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»



05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»



03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»



04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»



Всі новини »

ГОМЕЛЬСЬКА ЮЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

Композитор
(1964-2016)

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

Народилася 11 березня 1964 року в м.Саратові (Росія).
У 1983 році закінчила Симферопільське музичне училище за фахом "фортепіано" та 1990 року - Одеську державну консерваторію ім. А.В.Нежданової (нині Одеська державна музична академія ім. А.В.Нежданової) за фахом "композиція" (клас проф. О.Красотова).

З 1991 року викладає композицію в Одеській державній музичній академії ім. А.В.Нежданової.

Отримала І премію Всеукраїнського конкурсу композиторів ім. С.Прокоф'єва (1993), ІІІ премію Міжнародного конкурсу жінок-композиторок (Київ, Україна, 1995). Відвідала Міжнародні композиторські курси фундації Gaudeamus (Амстердам, Нідерланди, 1994).

Лауреат Премії ім.Б.М.Лятошинського (2011).


У 1995-1996 реалізувала ґрант для післядипломного навчання у Ґілдхольській школі музики та драми (Лондон, Велика Британія). Отримала ступінь з відзнакою мaйстра музики за фахом "композиція" під керівництвом проф. Роберта Сакстона (ступінь затверджено Міським університетом Лондону). Під час навчання отримала шість композиторських премій, включно з Премією ім. В.Лютославського, а два з написаних нею творів були видані цим навчальним закладом як обов'язковий матеріал для виконання на вступних іспитах.

1997 року виграла ґрант для докторату з композиції в університеті Суссекса (Велика Британія).

Брала участь у багатьох міжнародних фестивалях в Україні, Росії, Молдові, Вірменії, Швейцарії, Німеччині, Бельгії, Люксембурзі та Великій Британії, у тому числі в Міжнародному фестивалі сучасного мистецтва "Два дні й дві ночі нової музики" (Одеса, Україна, щорічно з 1997 року) та "Днях світової музики" Міжнародного товариства сучасної музики/ISCM (2000, 2002).

На замовлення написала: балет "Джейн Ейр" - для Лондонського дитячого балету (прем'єра - у Вімблдонському театрі, Велика Британія, травень 1997); "Із низин душі" - для струнного Yggdrasil Quartet зі Швеції (світова прем'єра на Спіталфілдському фестивалі, Лондон, Велика Британія, 1997); "Очікування" - для Сари Волкер та Малколма Мартіно (Вігмор-Хол, Лондон, Велика Британія, сезон 1997/1998); оперу-сцену "Божественна Сара" - для Сари Волкер (Мейфілдський фестиваль, 2000); "Zig-Net-Zag" та "Сім доторків" (1999) - для ансамблю Klangheimlich (Берн та Цюрих, Швейцарія, концертова програма 1999/2000); "Бунт" для оркестру духових - до фестивалю Ґілдхольської школи музики та драми (Лондон, Велика Британія, 2001); "Поза ґравітацією" - для ансамблю Amaltea (Швейцарія, 2001).

Її композиції видавалися Ґілдхольською школою музики та драми (Лондон, Велика Британія), Duma Music Inc. (Нью-Йорк, США), Micropress (Велика Британія) та на компакт-дисках. Має записи на ВВС Radio 3 та New European Radio.

Членкиня Національної Спілки композиторів України, Асоціації Нова Музика (Української секції Міжнародного товариства сучасної музики/ISCM), Британської Академії композиторів та композиторів-піснярів.


Трагічно загинула в автокатастрофі 04.12.2016 р.



Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія