НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»



03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

05.10.2008


Щоденник Фестивалю


День закриття Фестивалю завершився гала-концертом хорової асамблеї „Віват, Академія!”, присвяченої 95-річчю Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського. Він став грандіозним парадом співочих колективів і творчості, які презентували сучану хорову культуру України, а також останнім святковим акордом „КИЇВ МУЗИК ФЕСТу - 2008”.
15 неповторних мистецьких осередків представили київську школу співочого мистецтва, серед них хорові колективи киян, богуславців, ніжинчан, очолювані досвідченими майстрами. Надзвичайно порадувало те, що відбувся справжній парад дитячого й молодіжного хорового виконавства, яке продовжує традиції видатних попередників.
Музика звучала різна – духовна, народна й естрадна, українська й зарубіжна. Творчість українських композиторів була представлена композиціями Д.Бортнянського, Є.Станковича, Лесі Дичко, В.Зубицького, Б.Фільц. Концерт завершився „Молитвою” М.Лисенка, що його співали всі хори-учасники, а також увесь, переповнений слухачами, зал Національної академії.
 
Паралельно з цим концертом в Національному Домі органної та камерної музики України прозвучала прем’єра „Українського (Лемківського) реквієму” Олександра Козаренка на вірші Ю.Плаксюка, присвячного трагедії Голодомору. Виконавці -  Ансамбль класичної музики ім.Б.М.Лятошинського (диригент - Ігор Андрієвський).
 
А у денному концерті, у Храмі Св.Василя Великого Дитячий хор „Веснівка” співав перлини західноєвропейської духовної музики. Серед них достойним акордом прозвучали частини кантати „Пори року” української композиторки Л.Шукайло.
 
В останній день Фестивалю у „Камерній мозаїці” твори С.Зажитька, С.Луньова, В.Рунчака, Л.Юріної представили різні стилі й притаманне кожному автору художнє світовідчуття. Особливе враження справили експресивна музика С.Зажитька й пронизлива лірика С.Луньова.  
 
День закриття „КИЇВ МУЗИК ФЕСТу - 2008” ще раз показав широкий спектр сучасної української творчості. Завершився, отже, Фестиваль, завершилася панорама сучасної музичної культури України.

Віват, Фестиваль! Віват, „КИЇВ МУЗИК ФЕСТ - 2008”!

До нових зустрічей на терені музики!


                                                                                  Прес-центр фестивалю