НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»



03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

31.03.2009


На останньому тижні березня у концертному циклі "Великі імена" в Національній філармонії України прозвучали дві камерні симфонії Євгена СТАНКОВИЧА - "Sinfonia Larga"(1973) для 15 струнних та "Sinfonia Lirica" (1977) для струнного оркестру.

І хоч пройшло вже понад 30 років від їх створення,  в цьому концерті вкотре було доведено - для істинного мистецтва не існує віку, воно завжди хвилює і підносить. Адже в усі часи є радість і біль, любов і трагедія. 

Напружений драматизм і філософське заглиблення "Sinfionia Larga" і нині так само на часі, а тонка і поетична сповідь "Sinfonia Lirica" буде завжди турбувати душу. 

Другим великим іменем концертної програми був Ріхард ШТРАУС ("Метаморфози" для 23 струнних).  Автор проекту і диригент - також велике ім"я у виконавському мистецтві - Роман КОФМАН  - ризикнув об"єднати музику німецького класика і сучасного українського композитора та одержав впевнену перемогу, тому що завдяки блискучому виконанню Київського камерного оркестру виграли обидва композитори.

Є.СТАНКОВИЧ показав, що витримує у музичному мистецтві буь-яку конкуренцію, а Р.ШТРАУС - що його музика залишається цікавою вибагливому сучасному слухачеві. Тим більше, коли йдеться про рідко виконуваний твір, в основі якого - несподівано інтегрована траурна тема з "Героїчної симфонії" Бетховена.

Ризик Р.КОФМАНА полягав ще в тому, що всі три твори написані у повільному темпі, однак диригент вміло вийшов на іншій рівень контрастної драматургії і з легкістю тримав увагу залу, який віддячив йому і колективу бурхливими оваціями.

       Фото Бориса Корпусенка