НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

СИЛЬВЕСТРОВ ВАЛЕНТИН ВАСИЛЬОВИЧ

Композитор

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 


Народився у Києві 30 вересня 1937 року.

Отримав початкову музичну освіту в Київській вечірній музичній школі. Після короткого часу навчання в Київському інженерно-будівельному інституті, студіював у Київській державній консерваторії ім.П.Чайковського (зараз -Національна музична академія України) з 1958 до 1963 року композицію (у класі проф. Б.Лятошинського) а також фортепіано та теорію музики.

По здобутті диплома багато років викладав у різних музичних школах Києва. Сьогодні він - вільний композитор, живе головним чином у Києві, майже щороку запрошується до Німеччини фондом імені Беляєва, видавництвом "Петерс" та отримує творчі гранти.

Музика Сильвестрова здобула тривке місце на міжнародних фестивалях сучасної музики вже з 1960-х років. Його твори виконувалися та виконуються провідними музикантами сучасності (поміж них - Б.Мадерна, Г.Кремер, А.Любімов, І.Монігетті, А.Рудін, Г.Рождественський та інші), виходять друком у головних видавництвах Заходу, насамперед у "Беляєва - Петерса", та записуються на компакт-диски.

Лауреат Міжнародної премії ім.С.Кусевицького (Вашингтон, США, 1967), Міжнародного конкурсу композиторів "Gaudeamus" (Нідерланди, 1970), Державної премії України ім.Т.Шевченка (1995). Народний артист України (1989). Нагороджений Орденом України "За Заслуги" ІІІ ступеня (1997).

Сильвестрова можна вважати одним з провідних представників "Київського авангарду" - творчої групи, що стала відома громадськості на початку 1960-их років та незабаром була жорстоко критикована захисниками консервативної позиції СРСР щодо музики. Зберігаючи незалежність всупереч тиску й навіть деяким "оксамитовим" репресіям, він потрапив на стилістичне роздоріжжя близько 1970 року та відвернувся від традиційних технік авангарду, наблизившися у стилі до подоби західного 'пост-модернізму'. Свій стиль нового періоду сам автор називає 'мета-музикою' (чи метафоричною музикою).

Незважаючи на переважно ліричну природу творчости, у доробку Сильвестрова твори практично всіх класичних жанрів (єдиний виняток - сценічна музика). Він - автор 6 симфоній, 5 симфоній без номера, низки оркестрових та концертно-оркестрових творів, хорових та камерних кантат, камерно-інструментальної музики, в тому числі багатьох творів для фортепіано, вокальних циклів. Багато працював у сфері кіномузики.

Замовлення: Берлінський фестиваль 'Музичне Бієнале': 'Метамузика' - Симфонія для фортепіано та оркестру (1992) - 42' (Світова прем'єра на 14-му бієнале 12 березня 1993 року у виконанні Олексія Любімова (фортепіано) та Берлінського радіосимфонічного оркестру під орудою А.Тамайо)
Видавництво: M.P.Belaieff - Frankfurt / M (Germany)

           

Фото - Святослав Крутиков

 

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Контакти:

Сильвестров Валентин Васильович
вул. Ентузіастів, 35\1, кв. 49
Київ-147
Тел.: +38 (044) 544-79-87