НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»



03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»



Всі новини »

КИРЕЙКО ВІТАЛІЙ ДМИТРОВИЧ


Композитор

(1926 - 2015)



Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

 

Народився 23 грудня 1926 р. (Дніпропетровська обл.,
Солонянський р-н, с. Широке).
З 1935 по 1941 рр. навчався у середній школі м.Кобеляки Полтавської області, навчання було перерване під час німецько-фашистської окупації).
1949 р. вступив до Київської державної консерваторії у клас композиції професора Л.М.Ревуцького.

Після закінчення консерваторії був прийнятий до аспірантури, у 1953 р. захистив дисертацію на вчений ступінь кандидата мистецтвознавства (“Українські народні пісні в обробках радянських композиторів для голосу у супроводі фортепіано").
З 1949 по 1988 рр. працював викладачем (з 1971 р. у званні професора) Київської державної консерваторії.

Член Національної Спілки композиторів України з 1950 р.

У 1977 р. було присвоєне звання народного артиста України.

Лауреат премії ім. М.В.Лисенка (1985).

Серед почесних нагород – орден "За заслуги" ІІІ ст.(2001), медаль “Будівничий України” Всеукраїнського товариства “Просвіта” (2001), Почесна відзнака Міністерства культури і мистецтв “За досягнення в розвитку культури і мистецтва” (2001).

За роки композиторської діяльності композитором написані твори майже всіх жанрів музики: симфонічної,  музично-театральної (опери, балети), хорові, камерно-вокальні (романси, пісні), обробки народних пісень. 


Пішов з життя у грудні 2015 р.