НОВИНИ
27 вересня в Києві розпочався Міжнародний фестиваль „КИЇВ МУЗИК ФЕСТ - 2008”
Відкриття Міжнародного фестивалю „КИЇВ МУЗИК ФЕСТ - 2008” стало, поза сумнівом, подією в мистецькому житті Києва.
Розпочався Фестиваль концертом „Сучасна духовна музика України” у Михайлівському Золотоверхому соборі. Хорові твори Т.Євони, Г.Ковальової, О.Чистої, І.Гайденка, Б.Сегіна, М.Шуха у виконанні Муніципального хору „Хрещатик” звучали на честь 1020-ліття хрещення Київської Русі та 900-ліття Михайлівського Золотоверхого собору.
Два концерти в Національній філармонії продовжили День відкриття Фестивалю музикою видатних українських композиторів Валентина Сильвестрова, Івана Карабиця, Валентина Бібіка, українця з Америки Вірки Балея.
Відбулися також перше виконання нового твору Євгена Станковича „Сільські сцени” із солісткою Ніною Матвієнко та прем’єра грузинського композитора Шавлега Шилакадзе. Концерт для скрипки та камерного оркестру Шилакадзе слухачі сприймали з особливим інтересом, оскільки його виконання очікували, як заздалегідь оголошену акцію. Атмосферу в залі підігрівала й присутність самого автора. Але, насамперед, твір грузинського композитора вразив своїм глибоким драматичним змістом.
Своє виконання твору Ш.Шилакадзе відома українська скрипалька Богдана Півненко та Національний ансамбль солістів „Київська камерата” представили як мистецьку акцію проти насильства під час трагічних подій у Грузії. Шавлег Шилакадзе зізнався, ще тема насилля хвилює його давно. Ще 20 років тому він почав працювати над симфонією, яку присвятив саме цій темі. За словами автора, його „Симфонія була задумана і спрямована проти несправедливості і насилля. Не конкретно в Грузії чи іншій країни, а в усьому світі, в усі часи, тому що це одвічна проблема, тому що завжди було насилля, завжди була несправедливість, проти яких треба боротись. Ось так я висловлюю свій протест і своє ставлення”.
Враження від музики доповнило звучання твору грузинського композитора на унікальній скрипці старовинного італійського майстра П’єтро Гварнері. Цей інструмент, вік якого сягає понад два з половиною століття, і який вважається одним із кращих у світі, привезли в Україну спеціально для Фестивалю.
Прес-центр Фестивалю