НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

01.11.2009



Два вечори, 24 та 25 жовтня, в Колонному залі ім. М.В.Лисенка Національної філармонії України звучала музика народної артистки України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, професора Лесі Василівни ДИЧКО. Вся музично-культурна громадськість Києва, широка публіка, студентська молодь, всі шанувальники святкували 70-річний ювілей поважної і улюбленої достойниці.

Перед слухачами постала широка панорама творчості відомої композиторки: від ранніх композицій ( як триптих “Казка” для сопрано і симфонічного оркестру, 1966) до прем”єр творів, написаних протягом останнього року (симфонічні ескізи “Іспанські враження” або унікальне відтворення духовного концерту А.Веделя “Помолихся лицу твоему всем сердцем моим” для мішаного хору і камерного оркестру).

Захоплено зустріли слухачі твір, що вже перетворився на класику, – знамениту кантату “Червона калина” на вірші старовинних українських пісень ХІУ-ХУІІ століть, що стала кульмінацією першого вечора. Успіх “Лесі Українки української музики” (за висловом академіка О.С.Тимошенка) заслужено розділили з нею першокласні виконавці – Національний симфонічний оркестр України (концерт натхненно провела диригент Наталія Пономарчук) та Національна хорова капела “Думка” під орудою Євгена Савчука

Весь другий вечір був присвячений тільки хоровій музиці, в якій Леся Дичко завжди виявляла себе найбільш довершено. Прозвучала у повному варіанті хорова опера “Золотослов” (режисер-постановник Віталій Пальчиков) у виконанні Камерного хору “Хрещатик” (художній керівник Павло Струць – диригент-постановник) та Камерного хору Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних сил України (головний хормейстер Марина Гончаренко) за участі солістів, драматичних акторів та студентів Національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.К.Карпенка-Карого (художній керівник курсу Валентина Зимня).

Популярні хорові твори Лесі Дичко виконували Народний дівочий хор “Вогник” (Світлана Степаненко), хорова капела “Дзвіночок” (художній керівник Євген Толмачов) та Дівочий хор Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. М.В.Лисенка (Юлія Пучко). 

Протягом обох вечорів прозвучало багато вітань на адресу ювілярки від державних та громадських організацій, від колег та прихильників. Президент України видав Указ про нагородження Лесі Дичко, яка раніше вже була удостоєна багатьох державних відзнак, найпочеснішою з них – Орденом Ярослава Мудрого У ст. Щиро вітаємо нашу колегу з ювілеєм та з високою нагородою!