НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

15.06.2008

"ХАРКІВСЬКІ МУЗИЧНІ ПАРАЛЕЛІ" - під такою назвою на сцені Харківської обласної філармонії з 31 травня по 7 червня 2008 р. проходив фестиваль музики харківських композиторів. Ініціаторами цього музичного форуму виступили Харківська обласна організація Національної Спілки композиторів України та Харківська обласна філармонія на чолі з її директором та головним диригентом Ю.В.Янком.

Слід підкреслити, що філармонія була єдиним спонсором цього творчого проекту. Фестиваль відбувся з нагоди 75-річчя створення Спілки композиторів України - організації, що дала світовій музичній культурі багато славетних імен: С.Богатирьов, Ю.Мейтус, П.та Г.Майбороди, В.Борисов, Б.Лятошинський, Л.Ревуцький, Є.Станкович, М.Скорик, В.Губаренко, Б.Яровинський, Д.Клебанов, В.Золотухін, І.Ковач, В.Бібік, В.Сильвестров, М.Кармінський, І.Поклад, В.Нахабін, Л.Колодуб та багато інших.


Вісім концертів "Музичних паралелей"  представили музику різних жанрів: два симфонічних концерта, концерт "Композитори Харкова - дітям", програму театру народної музики "Обереги", два вечори камерної музики, концерт пісні та концерт хорової музики.

Загалом прозвучало понад 100 творів харківських авторів. Яскраво виявили себе виконавці - Академічний симфонічний оркестр Харківської філармонії під орудою заслуженого діяча мистецтв України Юрія Янка, Камерний хор філармонії (диригент Андрій Сиротенко), 48 солістів - вокалістів та інструменталістів, 22 юних виконавця, а також творчі колективи учнів ДМШ та ліцея мистецтв Харкова. Справжньою окрасою програми став виступ народних артистів України Ігоря Шаповалова (скрипка) та Ніни Шестакової (вокал), засл. артистів України Лідії Величко , Євгенії Костенко, лауреатів міжнародних конкурсів Марини Чиженко, Марії Стецюн, Ігоря Чернявського, В.Погрібної-Ляликової.

 

Особливе місце в програмах фестивалю було відведено музиці корифеїв харківської композиторської школи - Д.Клебанова, П.Гайдамаки, Б.Яровинського, І.Ковача, Г.Цицалюка, М.Кармінського, В.Іванова. Прозвучав також камерний твір Олени Гнатовської, що передчасно пішла з життя в кінці минулого року.

Поряд з творами сучасних визнаних майстрів  - В.Золотухіна, А.Гайденка, В.Птушкіна, М.Стецюна, Ю.Алжнєва, В.Мужчиля, В.Чепеленко, Л.Донник, Т.Хмельницької, Б.Міхєєва, Л.Шукайло - в програмах фестивалю було приділено увагу музиці молодих композиторів - О.Похило, Ю.Гусєва, А.Гугеля, І.Альбової, А.Глотова, Ю.Грицун, І.Гайденка.

Не можна не висловити слова щирої подяки ентузіастам сучасного музичного мистецтва - директору філармонії Ю.В. Янку та її художньому керівнику І.В.Долгановій, що люб"язно надали фестивалю зал філармонії, хор та симфонічний оркестр, а також запросили для ведення концертів блискучих професіоналів канд. мистецтвознавства О.Кононову, Н.Антонову, Н.Крихтіну, а також ведучих Т.Андрієвську та Ж.Борисевич.

Перший харківський фестиваль "Музичні паралелі" успішно завершився, попереду наступні фестивалі з новою музикою наших земляків. Дуже розраховуємо на фінансову підтримку цього починання, за умов якої географія фестивалю могла б бути значно розширена залученням музики композиторів з різних регіонів нашої країни.

Микола Стецюн,

засл. діяч мистецтв України