НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

15.12.2008



Побачила світ нова музична версія єдиної опери українського класика Миколи ЛЕОНТОВИЧА "На Русалчин Великдень", яка була представлена на сцені Київського академічного театру оперети (музична версія Мирослава Скорика, постановка і сценографія Віктора Лисюка, балетмейстер Григорій Воронов, диригенти-постановники - Євген Досенко та Мирослав Скорик).

Це вже друге звернення народного артиста України Мирослава Скорика до останнього, незавершеного твору Миколи Леонтовича, написаного за однойменною віршованою казкою Бориса Грінченка. Перша редакція опери для симфонічного оркестру була здійснена у 1997 р. до 100-річчя М.Леонтовича і поставлена у Національній опері України.

Ідея створення нової версії опери М.Леонтовича, яка відповідала б її фольклорно-етнографічній суті, належить художньому керівнику-директору Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина", народному артисту України Валентину Козаченку. Аби здійснити задум, він звернувся до Мирослава Скорика з пропозицією зробити версію опери, розраховану на можливості ансамблю "Калина" - поєднання фольклорно-етнографічного та академічного мистецтв, наявність в ансамблі різних гілок виконавства - оркестру народних інструментів, ансамблю солістів "Благовість" та балетної групи.

На основі авторського матеріалу М.Скорик створив партитуру для складу народних інстріментів, з урахуванням їх оркестрових барв і максимального наближення до оперної драматургії. Написані композитором номери грунтуються на інтонаційних ескізах М.Леонтовича. Зокрема, на їх основі М.Скорик довершив сцени появи "лісових страхіть", погоні русалок за Козаком, фінал. У новій версії постановники додали пролог і епілог, в який введені мотиви народних купальських свят.

Можна лише дивуватися майстерності М.Скорика, який оперуючи всього 12-ма інструментами, створив повнокровне оркестрове звучання. Гарний загальний виконавський рівень - виразний вокал, вправне хорове звучання, професійність балетної групи, соковита сценічна палітра, красиві костюми - все це сприяло щирому і теплому прийому публіки.