НОВИНИ
Побачила світ нова музична версія єдиної опери українського класика Миколи ЛЕОНТОВИЧА "На Русалчин Великдень", яка була представлена на сцені Київського академічного театру оперети (музична версія Мирослава Скорика, постановка і сценографія Віктора Лисюка, балетмейстер Григорій Воронов, диригенти-постановники - Євген Досенко та Мирослав Скорик).
Це вже друге звернення народного артиста України Мирослава Скорика до останнього, незавершеного твору Миколи Леонтовича, написаного за однойменною віршованою казкою Бориса Грінченка. Перша редакція опери для симфонічного оркестру була здійснена у 1997 р. до 100-річчя М.Леонтовича і поставлена у Національній опері України.
Ідея створення нової версії опери М.Леонтовича, яка відповідала б її фольклорно-етнографічній суті, належить художньому керівнику-директору Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина", народному артисту України Валентину Козаченку. Аби здійснити задум, він звернувся до Мирослава Скорика з пропозицією зробити версію опери, розраховану на можливості ансамблю "Калина" - поєднання фольклорно-етнографічного та академічного мистецтв, наявність в ансамблі різних гілок виконавства - оркестру народних інструментів, ансамблю солістів "Благовість" та балетної групи.
На основі авторського матеріалу М.Скорик створив партитуру для складу народних інстріментів, з урахуванням їх оркестрових барв і максимального наближення до оперної драматургії. Написані композитором номери грунтуються на інтонаційних ескізах М.Леонтовича. Зокрема, на їх основі М.Скорик довершив сцени появи "лісових страхіть", погоні русалок за Козаком, фінал. У новій версії постановники додали пролог і епілог, в який введені мотиви народних купальських свят.
Можна лише дивуватися майстерності М.Скорика, який оперуючи всього 12-ма інструментами, створив повнокровне оркестрове звучання. Гарний загальний виконавський рівень - виразний вокал, вправне хорове звучання, професійність балетної групи, соковита сценічна палітра, красиві костюми - все це сприяло щирому і теплому прийому публіки.