НОВИНИ
Щоденник Фестивалю
Продовжується насичена концертна програма Фестивалю.
У понеділок, 29 вересня, Хоровий вернісаж, що відбувся в Національній філармонії представив сучасну музику України і Росії.
Цьому передували концерт камерної музики українських композиторів, яку виконував Національний ансамбль „Київська камерата”, а також концерт „Камерні силуети” (малий зал Національної музичної академії), в якому теж звучала музика українських авторів – М.Халітової, Б.Стронька, Т.Оскоменко-Парулави, В.Ронжина, С.Острової, Б.Кривопуста, Ж.Колодуб, В.Губи.
У великому залі Національній музичній академії звучала музика ХХ-ХХІ ст. – І.Стравинського, а також О.Щетинського, О.Гугеля, О.Безбородька та російського автора О.Пайбердіна.
Водночас, в Національній філармонії композитор Іван Тараненко представляв свій твір за поемою І.Франка „Іван Вишенський” (на лібрето Софії Майданської) – мелодекламацію для актора-читця, баритона, чоловічого хору, орекстру та електронного запису. Цього разу твір І. Тараненка прозвучав у виконанні Чоловічої хорової капели ім.Л.М.Ревуцького, Національного ансамблю солістів „Київська камерата”.
Третій, паралельний за часом, концерт-реквієм “Вічна пам”ять” відбувався у костелі Св.Олександра. Духовною панахидою пам’яті жертв трагедій ХХ ст. звучали „Український реквієм” В.Птушкіна, твори Г.Саська, Р.Цися, В.Волинського. Справжнім одкровенням для слухачів стало виконання трагічної „Думи про тридцять третій” Геннадія Саська. Драматичну експресивність та глибину музичних образів твору відомого композитора яскраво донесли виконавці – солісти та Оркестр і хор військово-музичного центру сухопутних військ збройних сил України. Виступаючи у Фестивалі вперше, цей колектив заявив себе високо професійним, і таким, що може виконувати найскладніші сучасні партитури.
Наступного фестивального дня звучала музика нової генерації: твори зовсім молодих українських авторів виконував Ансамбль нової музики „Nostri temporis”. А досвідчені музиканти, постійні учасники Фестивалю – фортепіанний дует з Канади Люба та Іриней Жуки грали твори українських, канадських, естонських та аргентинських композиторів.
У той же день в Національній філармонії відбувся проект „Реквієм-2Моцарт” Франсуа Каттана (Швейцарія). Два оркестри, дві групи солістів, два диригенти, на чолі з автором зробили спробу здійснити діалог ХУІІІ і ХХІ ст., поєднати музику Моцарта і сучасного швейцарського композитора. Виконавці – Симфонічний оркестр Національної філармонії України, Камерний ансамбль “Ensemble jeune opera compagnie” (Швейцарія) та солісти донесли задум автора бездоганно. Але цей проект потребує, звичайно, спеціального обговорення: слухачі сприйняли твір неоднозначно.
Стежимо за подіями Фестивалю!
Прес-центр фестивалю