НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

24.02.2010



У Національній філармонії України 22 лютого 2010 р. відбулася концертна презентація творчого проекту Олександра Щетинського під назвою “МІЖ РАЄМ І ПЕКЛОМ”. Виконавці - Національний академічний духовий оркестр України, дириґент Петро Товстуха.

Твори сучасних композиторів, що представлені у цій програмі - це погляд митців на сучасний світ, сповнений контрастів, проблем, розчарувань і сподівань. П'ять прем'єр - це п'ять відбитків сьогодення, втілених сучасною музичною мовою і пропущених крізь призму потужних композиторських особистостей. 

Програма склалася як цілісний проект, в якому кожний твір виконує певну драматургічну роль. За багатьма ознаками даний проект є унікальним. 

Вперше в Україні прозвучав твір, що вважається наріжним каменем концертного репертуару духового оркестру - Симфонія in B класика ХХ сторіччя П. Гіндеміта.
Відомий американський композитор і дириґент українського походження Вірко Балей був представлений своїм новим твором Agnus Dei, присвяченим пам'яті Дмитра Бортнянського. 
Вперше в Україні і країнах СНД було виконано композицію "Світ геть здурів" Володимира Тарнопольського - видатного сучасного російського композитора, гідного продовжувача справи Шостаковича, Шнітке і Дєнісова. 
Відбулися також світові прем'єри двох камерних творів Олександра Щетинського – “Напередодні” для брас-квінтету та Квінтету для дерев”яних духових.

Концерт проходив за підтримки Ґете-Інституту, в його підготовці брали участь музичні видавництва і центри сучасної музики з Росії, Німеччини, США і Нідерландів.


Фото С.Пілютикова