НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

11.10.2008


В кінці робочого тижня, в п"ятницю, 10 жовтня, Національна філармонія України порадувала киян вишуканим музичним вечором – звучала неповторна музика Євгена СТАНКОВИЧА у виконанні Камерного ансамблю "Київські солісти". У продуманій, дуже стильній концертній програмі один з найвидатніших українських композиторів постав у різних іпостасях: від глибокого філософа-симфоніста до найтоншого лірика-мініатюриста. 

У концерті прозвучали широко відома Камерна симфонія №3 (у авторській версії для скрипки і камерного оркестру), Камерна симфонія №5 "Потаємні поклики" з солюючим кларнетом (соліст – Юрій Набітович), лирико-пейзажна "Ранкова музика" для скрипки і струнного оркестру та два маленьких камерних шедеври – "Гірська легенда " для альта і камерного оркестру та "Фінська колискова" для 2-х скрипок та струнних.

Блискуча Мирослава Которович (скрипка), як основна зірка концерту, продемонструвала глибоке проникнення у образний світ музики Є.Станковича, за що і зустріла гарячий прийом публіки. Дуже тепло, і, навіть з захопленням, був сприйнятий виступ альтиста Олександра Лагоші у чудовій "Гірській легенді". Як завжди, був виключно емоційним і натхненним художній керівник і диригент Ансамблю Богодар Которович. Вдячна публіка не хотіла відпускати "Київських солістів" зі сцени і на прощання вони подарували слухачам ще одну мініатюрну перлину Євгена Станковича – "Колискову".

Жаль, що через хворобу автор не зміг особисто подякувати музикантам. Бажаємо йому здоров"я та нескінченної творчості!