НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

01.11.2008

 

 

На сцену Національної опери України повернувся балет Євгена СТАНКОВИЧА "Ніч перед Різдвом"(лібрето Олександра Белінського та Віктора Литвинова за мотивами творів Миколи Гоголя). 

Прем"єра оновленої вистави відбулася 30 та 31 жовтня 2008 р. і пройшла з великим успіхом. Образна пластика М.Гоголя - з соковитими жанровими сценами, фантастичними образами українського фольклору, із зворушливою лірикою любовних переживань - надзвичайно близька Є.СТАНКОВИЧУ(невипадково Гоголь - його улюблений письменник). Створивши балет у 1992 р., Є.СТАНКОВИЧ використав незвичний жанровий різновид - балет-пастиччіо, що дозволило полістилістично об"єднати як в музиці, так і в хореографії різні художні шари - від відвертого гротеску, пародії - до тонкої натхненної лірики. 

Цей принцип залишився і у новій постановці, але зараз у ній більш підкреслений фантазійно-іронічний елемент (жанр тепер визначається як балет-фантазія). У зв"язку з цим багато змін внесено у хореографічне вирішення (балетмейстер-постановник В.Литвинов) - воно значно осучаснено новими складними елементами на рівні найновіших знахідок балетного танцю і зорієнтовано на високі технічні можливості нового покоління танцівників. Слід відзначити виконавців першого прем"єрного дня - Тетяну Лозову(Оксана), Ігоря Буличова(Вакула), Тетяну Андрієву(Солоха), Сергія Тихого(Чорт), Дмитра Клявіна(Голова) та ін. 

Буклет балету Завдяки сценографічному втіленню (художник-постановник М.Левицька) балет вийшов яскравим, видовищним, казково-піднесенним. Весь саркастично-гумористичний компонент з його дотепною національною ментальністю зосереджений, насамперед, в музиці, за якою йде пластичне прочитання. 

Для створення загального образу українського Різдва композитор звернувся до народних "Щедрика" та "Радуйся, земле", які є міцним інтонаційно-смисловим фундаментом всього балету. Партитура балету зроблена майстерно, із властивим композитору блиском. І в тому, що вона була у всьому своєму багатстві донесена слухачеві - величезна заслуга оперного оркестру під орудою Алліна Власенка. 

Публіка сприйняла балет дуже тепло та емоційно. Можна сказати, що це вистава для сімейного відвідування, адже світ Гоголя здатний зачарувати всіх - і дітей, і дорослих. Вітаючи Євгена СТАНКОВИЧА з блискучою прем"єрою, сподіваємося на довге і щасливе життя балету на сценах України, тим більше, що 2009 рік - рік відзначення 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя.