НОВИНИ
Запорізький осередок НСКУ – один з найактивніших у Національній Спілці композиторів України. Він постійно залучає до своєї творчої діяльності потужні сили Запорізької філармонії, в концертній залі якої відбуваються цікаві мистецькі події, пов’язані з сучасною українською музикою.
Нещодавно, 18 червня 2026, пройшов особливий, знаковий концерт – це була Творча зустріч з композиторкою Наталією Боєвою «Ювілейний вернісаж» з нагоди 75-річчя від дня народження мисткині.
Наталія Боєва – людина широко відома у культурних колах, заслужена діячка мистецтв України, багаторічна очільниця композиторської організації Запоріжжя. Все її життя, присвячене служінню музиці, втілилося у величезному творчому доробку, найкращі зразки якого добре відомі в усій Україні і виконуються на найпрестижніших музичних фестивалях.
Програма святкового ювілейного концерту була побудована максимально різноманітно, з широким охопленням жанрової палітри.
При цьому вона перетворилася у ефектну презентацію, своєрідний калейдоскоп солюючих інструментів.
Після симфонічної Урочистої увертюри, що розпочала концерт, прозвучали «Почуття» для фортепіано з оркестром, далі світла «Веснянка» для флейти, флейти пікколо та струнних, а потім сумна «Сльоза» для вібрафону та симфонічного оркестру
(як бачимо, дуже незвичний інструмент для солювання).
Своєрідною точкою золотого перетину в концерті стала Фантазія на тему хоралу, після чого були представлені два блискучих концерти – Концерт №2 для фортепіано з оркестром та Концерт №2 для скрипки з оркестром.
Завершувалась програма емоційно насиченим, екстатичним «Сходженням» для органу з оркестром, що поставило життєдайну, переможну крапку у змістовій логіці концертної програми.
Всі виконавці продемонстрували високий професіоналізм і справжню захопленість своєю справою. Публіка щиро дякувала і з захватом сприймала майстерність і блиск Академічного симфонічного оркестру (диригент – лауреат міжнародних конкурсів Олександр Горлов),
чудових солістів – заслужених артистів України Ілони Турчанінової та Віталія Солом’янчука, лауреатів міжнародних конкурсів Юлії Якси, Артура Остапчука, Анастасії Косюк, Миколи Квєткова, Костянтина Цацина.
Сердечно бажаємо ювілярці Наталії Боєвій натхненної творчості, нових мистецьких звершень, миру і незламної віри у перемогу!
Т.Н.
