НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

ПРЕС-РЕЛІЗ ФЕСТИВАЛЮ КМФ-2014





 


ПЛАН-КАЛЕНДАР КМФ-2014


ПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ КМФ-2014


ВІДГУКИ, ВРАЖЕННЯ, РЕЦЕНЗІЇ КМФ-2014



ПРЕС-РЕЛІЗ

XXV Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест 2014»



Цьогоріч одному з найповажніших і наймасштабніших міжнародних музичних форумів України – «Київ Музик Фесту» виповнюється 25! Тож маємо справжній ювілей: ось уже впродовж чверті століття Національна спілка композиторів за підтримки Міністерства культури України, іноземних представництв і амбасад, а також державних, громадських, духовних та інших установ щоосені запрошує численних шанувальників музичного мистецтва до різноманітних концертних майданчиків столиці.

     
Нинішній фестиваль традиційно розпочнеться наприкінці вересня – 24-го і триватиме до 5 жовтня. Протягом 11-ти днів відбудеться 20 концертів: 4 симфонічних, 2 вокально-симфонічних, 5 хорових, 7 камерних, концерт оркестру народних інструментів і ф’южн-проект «Крок назустріч», у якому об’єднаються народна, класична й сучасна популярна музика у стилях джаз, рок, фолк, класік за участю провідних популярних виконавців.

У тривожний період, який переживає країна, – час боротьби за збереження цілісності держави, як ніколи, зростає значення нетлінних культурних цінностей, здатних консолідувати націю. Тому у програмі фестивалю особлива увага приділяється постаті волелюбного генія українського народу Тараса Шевченка, 200-річчя від дня народження якого нині відзначає весь світ. Ми почуємо сім першопрочитань творів великої форми, пов’язаних з іменем і творчістю Великого Кобзаря, а також численні мініатюри.

     
Іще одна тематична домінанта форуму – духовна музика. Вона наповнює, зокрема, концерти 25 вересня і 2 жовтня у Національному будинку органної та камерної музики, 30 вересня в Будинку звукозапису Національної радіокомпанії України, 4 і 5 жовтня у Михайлівському Золотоверхому соборі, закриття фестивалю 4 вересня у Національній філармонії, хорову імпрезу у Євангелічній лютеранській церкві Св. Катерини 5 жовтня.

     
Буремні події в Україні останніх місяців не могли не знайти відображення у програмі фестивалю. І для нас особливо важливо те, що відгукнулися на них у своїй творчості не тільки українські композитори Євген Станкович, Ганна Гаврилець, Катерина Троценко, Лариса Донник та інші, а і їхні колеги з Литви (у симфонічному концерті відкриття 27 вересня в Національній філармонії України звучатиме «Молитва за Майдан» Освальдаса Балакаускаса) й Білорусі (у програмі квартету «Гольфстрім» 3 жовтня у Національній Спілці композиторів буде представлено Квартет № 1 «Пам’яті жертв Євромайдану» Андруся Якушева) та інші.

Наш фестиваль цьогоріч долучається до збору коштів на підтримку Збройних сил України і постраждалих у зоні АТО: на кожному концерті партнери форуму, представники волонтерських організацій «Коли, як не зараз?» і «Народний тил» здійснюватимуть збір добровільних внесків від усіх охочих допомогти.

     
Фестиваль представить сучасну музичну культуру 14-ти країн світу: Австрії, Білорусі, Естонії, Китаю, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, України, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції. Загалом прозвучить понад 150 творів, із них більше 120-ти – українських композиторів із різних куточків нашої держави, включно з Кримом і Донецким регіоном. Переважна більшість опусів – прем’єри, у тому числі й світові. Це, зокрема, твори Мирослава Скорика, Лесі Дичко, ігоря Щербакова, Юрія Іщенка, Віктора Степурка, Івана Тараненка та багатьох інших.

     
Уперше у Києві виступлять музиканти «Nordic Saxophone Quartet» (Швеція), унікальний співак і актор Руперт Бергман (Австрія), очікуємо також на гостей із Литви, Хорватії, Польщі, Білорусі. Планується і великий мистецький «десант» із Одеси: молодіжний хор «Оріана», оркестр народних інструментів і капела бандуристів Одеської національної музичної академії імені Антоніни Нежданової, молоді одеські музиканти-інструменталісти.

     
Цікаву сторінку фестивалю становитимуть твори, тією чи іншою мірою пов’язані з музичним театром. Це, насамперед, програма «Вокальний театр Руперта Бергмана» 28 вересня у Будинку актора, від якої публіка отримає беззаперечну естетичну насолоду. Сюрпризом для шанувальників сучасного мистецтва виявиться ексклюзивний проект «Гра» ансамблю нової музики «Рикошет» 29 вересня у Спілці композиторів. 2 жовтня у Будинку органної та камерної музики прозвучить, зокрема, концертна опера Олександра Костіна «Діалоги Вінченцо Галілея». 

     
Як завжди, у форумі беруть участь провідні виконавські колективи Києва й усієї України: загалом це 6 оркестрів, 11 хорів і 7 ансамблів різних складів, а також численні солісти.

     
Тож слідкуйте за афішами, приходьте на концерти й отримуйте насолоду від високого мистецтва! Вхід на усі заходи, окрім спеціально зазначених у програмі  випадків, – традиційно вільний.

     

Прес-конференція відбудеться 24 вересня о 17 годині у конференц-залі Національної спілки журналістів України за адресою: вул. Хрещатик, 27а.

     

За довідками можна звертатися до керівника прес-центру фестивалю ОльгиГолинської (тел.: +38-050-356-63-32; +38-093-052-35-51; e-mails: zhurnal_muzyka@ukr.net; olga.golynska@yahoo.com), а також виконавчого директора Ольги Кононенко (тел.: +38-067-746-08-08; kolgasun@gmail.com).






ПЛАН-КАЛЕНДАР КМФ-2014




ПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ КМФ-2014


ВІДГУКИ, ВРАЖЕННЯ, РЕЦЕНЗІЇ КМФ-2014