НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

КАЛУСТЬЯН ОЛЕКСАНДР ВАРТКЕСОВИЧ

композитор

  

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Народився 6 липня 1947 року у Львові. Закінчив композиторський факультет Львівської державної консерваторії ім. М.Лисенка (1972, кл. проф. Р.Сімовича), аспірантуру Київської державної консерваторії ім. П.Чайковського (1978, кл. проф. А.Коломійця). З 1974 року - викладач кафедри теорії музики (з 1978 - старший викладач кафедри композиції та інструментовки) Львівської державної консерваторії ім. М.Лисенка. З 1987 - старший викладач і завідувач кафедри історії, теорії музики та загального фортепіано Рівненського державного інституту культури, член Вченої ради, голова художньої ради інституту. З 1991 - доцент кафедри історії, теорії музики та методики музичного виховання Рівненського державного педагогічного інституту. З 1998 - завідувач кафедри естрадної музики Рівненського державного гуманітарного університету. Член Спілки композиторів України (1991). Заслужений діяч мистецтв України (1996). Професор (2001).

Понад п'ятнадцять років творчої праці О.Калустьяна пов'язано зі Львовом. Це - період становлення та самовизначення композитора, формування сфери головних інтересів та напрямків діяльності. Одним із таких стала робота О.Калустьяна у музично-театральному жанрі. Перший значний успіх композитору принесла музика до спектаклю "Суд пам'яті" (сценарій М.Петренка), написана на замовлення Львівського академічного музично-драматичного театру ім. М.Заньковецької (вистава була показана на гастролях, екранізована УТ, вокально-симфонічна картина, написана на основі музики до спектаклю, виконувалася симфонічним оркестром Львівської державної філармонії (дир. І.Сімович). Одночасно з'явився ряд резонансних творів у камерно-інструментальному та пісенному жанрах. Серед таких - соната для фортепіано, що зайняла чільне місце у репертуарі Ю.Боня, соната для віолончелі й фортепіано, відома у виконанні Х.Колесси, а також - "Балада про солдатів Брестської фортеці", пісня-романс "Моя земля" тощо.

У 1987 році, прийнявши пропозицію обійняти посаду завідувача кафедри історії, теорії музики та загального фортепіано Рівненського державного інституту культури, О.Калустьян переїхав до Рівного. Розпочався період творчої зрілості митця, відзначений звертанням до жанрів мюзикла, хорового концерту, естрадної пісні. Написані на початку рівненського періоду мюзикли "Фрак для доцента", "Мана", "Операція ліквідація", поставлені Рівненським обласним музично-драматичним театром ім. М.Островського та Рівненським обласним театром ляльок, стали узагальненням характерних рис стилю композитора.

У середині 1990-х творча співпраця з лауреатом конкурсу ім. М.Леонтовича камерним хором "Воскресіння" Рівненської державної філармонії (кер. засл. діяч мист. України О.Тарасенко) надихнула О.Калустьяна на роботу у хоровому жанрі. Так були написані духовні та світські твори: "Молитва за Україну", "Пасхальна увертюра" та "У перетику ходила" для хору a cappella. Тоді ж, використовуючи інтонаційні звороти стрілецьких пісень, композитор створив триптих "Спогади" (викон. засл. арт. України Я.Кульчинським).

Починаючи з 1980-х, твори О.Калустьяна виходять у широке концертне життя. Йдеться, у першу чергу, про авторські концерти в м.Рівному, на яких були представлені камерно-інструментальний та вокально-симфонічний доробки композитора. Серед виконавців - лауреат Всеукраїнського конкурсу вокалістів Т.Івченко, лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів М.Фарина, Камерний ансамбль солістів Рівненської державної філармонії. Водночас твори О.Калустьяна стають "обов'язковими" у програмах звітних концертах художніх колективів РДІК та РДПІ, симфонічного оркестру та Ансамблю ударних інструментів РДМУ, неодноразово звучать і записуються на Радіо ("Нова хвиля", "Промінь").

Невід'ємною складовою багаторічної творчої праці О.Калустьяна стала педагогічно-методична діяльність. Він - автор ряду учбових інновацій, заснованих на модульних принципах формування інформаційного матеріалу, значних здобутків у питаннях вивчення народної творчості та національної музичної культури. Він - автор спецкурсу "Сучасні тенденції музичної мови в системі шкільного педагогічного репертуару", засновник експериментального класу композиції у ДМШ № 1 м. Рівне. Серед учнів О.Калустьяна - народні артисти України Н.Свобода, В.Зінкевич, І.Білозір, заслужені артисти України О.Громиш, А.Маренич, учасники лауреата "Червоної рути" гурту "Чорні черешні", відомі естрадні співачки А.Опейда, Н.Ягунова (Каріна Плай).

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Контакти:

Калустьян Олександр Варткесович
вул. Тополева, 76а/12,
33022 Рівне,
Україна,
Teл. +38(050) 784-53-31