НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

27.04.2012



Авторський концерт молодого донецького композитора
 

4 квітня у концертному залі Донецької державної музичної академії ім. С.С. Прокоф'єва відбувся авторський концерт молодого композитора, лауреата міжнародних конкурсів Данила Мілки. Цей концерт Данило присвятив пам'яті свого батька - композитора, лауреата премії ім. С.С. Прокоф'єва, професора Євгена Мілки. Саме 4 квітня Євгену Грігорійовичу виповнилося б 62 роки.
У концерті було представлено твори молодого автора, які написані для народних інструментів - домри, бандури, гітари і ансамблів з їх участю. Такий жанровий нахил програми був невипадковим, враховуючи присвячення концерту: адже саме народно-інструментальному жанру Євген Мілка присвятив останні 20 років свого творчого життя і у великій мірі своїми творами сприяв виведенню народної музики на академічний рівень і композиторського мислення, і концертного виконання.

Немовби продовжуючи цим авторським концертом лінію творчості свого батька, Данило для цієї програми запросив і виконавців не випадкових: всі вони (а це викладачі і студенти кафедри струнно-щипкових інструментів ДДМА ім. С.С. Прокоф'єва) ще за життя Євгена Мілки були та й зараз є активними виконавцями його творів, які неодноразово брали участь у багатьох концертах, в тому числі і авторських, з виконанням творів Євгена Мілки. Тепер вони доповнили свої репертуарні списки і творами Данила Мілки. 


Молодий композитор у 2007 році закінчив Донецьку державну музичну академію ім. С.С. Прокоф'єва за двома спеціальностями: по композиції у класі заслуженого діяча мистецтв України, кандидата мистецтвознавства, професора О.В. Скрипника і по спеціальності "музичне мистецтво естради" у класі бас-гітари В.І. Суменка. У классі професора О.В. Скрипника він також закінчив асистентуру-стажування.

Данило Мілка є автором низки оригінальних творів, серед яких є і твори крупної форми (оркестрові, кантатно-ораторіальні), і камерні твори. Молодий композитор у повній мірі володіє і з успіхом користується в своїх творах різними сучасними техніками композиції і в той же час нерідко звертається до фольклорних мотивів - і в цьому теж можна знайти схожі риси з творчостю Євгена Мілки. Але, незважаючи на наявність суто зовнішних рис схожості, слід відзначити, що Данило знаходиться у постійному пошуку своєї творчої індивідуальності, свого стилю, і можна сказати, що вже володіє власною манерою музичного висловлювання. Це продемонстрували і твори, що виконувалися на його авторському концерті.
Ще в юнацькому віці Данило Мілка стал лауреатом двох міжнародних конкурсов. Це конкурс "Маестро", що проводився в Симферополі в 2000 році, і конкурс "Я композитор" ім. В. Гавриліна в Санкт-Петербурзі 2002 року. Тоді ж він став і лауреатом регіональної програми "Обдаровані діти".

З 2009 року він є членом Національної Спілки композиторів України. А уже в 2010-м і в 2011-м роках твори молодого автора виконувались в программах "Киев-Музик-Фест'ів". Крім того, вони звучали в Донецькій і Запорізькій філармоніях.
І оскільки своїм концертом Данило Мілка немов би проводив паралелі з творчостю свого батька, можна побажати йому такої ж творчої стабільності, такого ж високого професіоналізму, які були властиві Євгену Мілці.


Музикознавець Олена Варшавська