НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

28.04.2012



СВЯТО СУЧАСНОЇ МУЗИКИ В ОДЕСІ



Музична спільнота України, всі, хто захоплюється новою музикою, мали велику приємність вкотре побувати на традиційному одеському фестивалі "Два дні й дві ночі нової музики", який відбувся у чарівному південному місті вже 18 разів.

Як зазначали на цьогорічному урочистому відкритті, вік знаменний - вік повноліття. А це означає, що фестиваль росте і розвивається, набуваючи мистецького досвіду і з кожним роком набираючи молодої, життєдайної енергії. Цієї весни на "Два дні й дві ночі" завітали музиканти 32-х країн -  Європи, а також  Аргентини, Еквадору, Ізраїля, Казахстану,  Китаю, Індонезії, Японії, тощо.

Серед публіки довелося почути різні думки щодо представлених сучасними композиторами світу музичних творів - дійсно, планка класика авангарду Карлгайнца Штокгаузена (прозвучав твір 1959 року "Контакти" для фортепіано, перкусії та електроники)  залишилася недосяжною. Але в одному слухачі були абсолютно одностайні - загальний  виконавський рівень фестивалю був виключно високим, а інколи навіть фантастичним - як, наприклад, у перкусіоніста Вень Чен Лі (Тайвань-Китай) з Ансамблю перкусії Фрайбургського музичного університету.

Фото Олександра Воропаева

Як завжди, широко  виконувалася музика сучасних українських композиторів - за нашими підрахунками їх було не менше 15-ти. Серед них були  такі "ветерани" фестивалю як Володимир Рунчак, Людмила Юріна, Вікторія Польова, Алла Загайкевич, Юлія Гомельська, Людмила Самодаєва, Альона Томльонова і, безперечно, арт-керівниця  фестивалю Кармела Цепколенко. Виконувалися також нові твори Г.Ляшенка, С.Пілютикова, О.Шимка, Б.Сегіна, Л.Сидоренко, О.Шмурака. Традиційно, але, як завжди, по-новому продемонстрував свою композиторську і виконавську майстерність Золтан Алмаші. 


Про нинішні "2Д2Н"  ще багато напишуть, а ми пропонуємо нарис Лесі Олійник та Світлани Агрест-Короткової "Повноліття Нової музики в Одесі", а також  фотогалерею фестивалю  фотомайстра Олександра ВОРОПАЄВА.


                                                                                                            Інф. НСКУ