НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

ДІБРОВА ЮЛІЯ ОЛЕКСІЇВНА



Композитор



Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія




Народилася 7 травня 1979 року в селищі Чорнухи Полтавської області.
В 1996 році закінчила Чорнухинську середню загальноосвітню школу 1-3 ступенів ім. Г. С. Сковороди.

Після закінчення школи, в 1996 році, вступила на 2-й курс теоретичного відділу Полтавського музичного училища ім. М. В. Лисенка, яке закінчила в 1999 році. Під час навчання в музичному училищі, брала участь у всеукраїнських конкурсах композиторів та займала призові місця. 
В 1999 році вступила на композиторський факультет Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського в клас професора Євгена Станковича.

В 2004 році закінчила Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського та здобула кваліфікацію композитор, викладач, магістр з музичного мистецтва. Цього ж року вступила до аспірантури при Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського на кафедру композиції в клас професора Євгена Станковича. Цього ж року розпочато роботу над кандидатською дисертацією (кафедра історії української музики, науковий керівник професор Мирослав Скорик).

З 2005 року член Національної спілки композиторів України.
У 2007 році закінчила асистентуру-стажування при Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського на кафедрі композиції в класі професора Євгена Станковича.

Твори молодого українського композитора Юлії Діброви відрізняються ясністю тематизму, чіткістю форми, цікавою інструментовкою. Головне в творах (зокрема симфонічних) є те, що композиторка втілює нестандартні ритмічні ідеї, дотримуючись певної логіки у розвитку цієї ідеї. Можна сказати, що ритмічно-остінатний пласт складає основу творів. Це є вираженням певної тенденції в творчості сучасних композиторів, певно, можна говорити про те, що музика молодої композиторки вписується в потужний стильовий напрямок сучасної музики, що охопив творчі пошуки музикантів кінця ХХ - початку ХХI ст.

В деяких творах, зокрема симфонічних, розвивається цікава тематична ідея, звичайно, в поєднанні з ритмічною, що являє собою симбіоз певних композиторських методів.
В "Поемі" для симфонічного оркестру, перш за все, увагу звертає віртуозне володіння складною симфонічною фактурою: остінатно-ритмічна формула, яка з'являється в різних фактурних варіантах і фундує композицію в цілому, цікава поєднанням різних стилів, нібито авторка зумисне натякає слухачеві на відомі йому явища не тільки музичного характеру, але й більш широкого культурного кола (цю музику цілком можна сприймати як кінематографічну, тобто залучення певних інтонацій провокує асоціацію певного відеоряду).
"Скерцо" для камерного оркестру також має провідну ритмічну основу в якості основного драматургічного руху. Фактурні нашарування підсилюють цей рух, композиторка вміло керує слухацьким сприйняттям. Натомість хорова творчість є цікавою з іншої точки зору: відчуття справжньої аутентики, володіння народно-пісенною специфікою, вміла вибудова хорової драматургії свідчить про те, що авторка добре знає старовинний архаїчний пласт народної культури.

Твори Ю. Діброви постійно виконуються на різноманітних музичних фестивалях в Україні. Серед найважливіших можна назвати виконання на Міжнародному Фестивалі Київ Музик Фест (м. Київ, Україна), Міжнародному Фестивалі Музичні Прем'єри Сезону (м. Київ, Україна), Міжнародному Фестивалі Форум Музики Молодих (м. Київ, Україна).

Композиторка працює в жанрах симфонічної, хорової та камерної музики. Пише музику для театру та кіно. Робить аранжування на будь-які склади оркестру. 

Твори виконувались Естрадно-симфонічним оркестром України; Київською Камератою; Камерним хором "Хрещатик".


Участь у конкурсах композиторів:

1) Міжрегіональний конкурс композиторів ім М. В. Лисенка (м. Полтава, 1998 рік) - відзначена грамотою;
2) Всеукраїнський конкурс композиторів ім. П. Майбороди (м. Запоріжжя, 1998 рік) - відзначена грамотою;
  3) Міжрегіональний конкурс композиторів ім М. В. Лисенка (м. Полтава, 1999 рік) - нагороджена дипломом за 2-е місце;
  4) Конкурс композиторів "Київ очима молодих" (організатор Київська міська державна адміністрація, м. Київ, 2000 рік) - нагороджена дипломом та пам'ятним подарунком за 1-е місце.


Інформацію про Ю. Діброву розміщено:

musictribune.ucoz.ua/publ/9-1-0-31

Стаття в Енциклопедії Сучасної України (ЕСУ) том № 7, 2008 року випуск. Автор кандидат мистецтвознавства Морєва Євгенія.



Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія






Контакти:

ДІБРОВА Юлія Олексіївна
04212 м. Київ
вул. Маршала Тимошенка, 2-К

Тел.: (097) 386-45-70