НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

05.10.2008


Щоденник Фестивалю


День закриття Фестивалю завершився гала-концертом хорової асамблеї „Віват, Академія!”, присвяченої 95-річчю Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського. Він став грандіозним парадом співочих колективів і творчості, які презентували сучану хорову культуру України, а також останнім святковим акордом „КИЇВ МУЗИК ФЕСТу - 2008”.
15 неповторних мистецьких осередків представили київську школу співочого мистецтва, серед них хорові колективи киян, богуславців, ніжинчан, очолювані досвідченими майстрами. Надзвичайно порадувало те, що відбувся справжній парад дитячого й молодіжного хорового виконавства, яке продовжує традиції видатних попередників.
Музика звучала різна – духовна, народна й естрадна, українська й зарубіжна. Творчість українських композиторів була представлена композиціями Д.Бортнянського, Є.Станковича, Лесі Дичко, В.Зубицького, Б.Фільц. Концерт завершився „Молитвою” М.Лисенка, що його співали всі хори-учасники, а також увесь, переповнений слухачами, зал Національної академії.
 
Паралельно з цим концертом в Національному Домі органної та камерної музики України прозвучала прем’єра „Українського (Лемківського) реквієму” Олександра Козаренка на вірші Ю.Плаксюка, присвячного трагедії Голодомору. Виконавці -  Ансамбль класичної музики ім.Б.М.Лятошинського (диригент - Ігор Андрієвський).
 
А у денному концерті, у Храмі Св.Василя Великого Дитячий хор „Веснівка” співав перлини західноєвропейської духовної музики. Серед них достойним акордом прозвучали частини кантати „Пори року” української композиторки Л.Шукайло.
 
В останній день Фестивалю у „Камерній мозаїці” твори С.Зажитька, С.Луньова, В.Рунчака, Л.Юріної представили різні стилі й притаманне кожному автору художнє світовідчуття. Особливе враження справили експресивна музика С.Зажитька й пронизлива лірика С.Луньова.  
 
День закриття „КИЇВ МУЗИК ФЕСТу - 2008” ще раз показав широкий спектр сучасної української творчості. Завершився, отже, Фестиваль, завершилася панорама сучасної музичної культури України.

Віват, Фестиваль! Віват, „КИЇВ МУЗИК ФЕСТ - 2008”!

До нових зустрічей на терені музики!


                                                                                  Прес-центр фестивалю