НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

01.02.2010





Авторський концерт заслуженого діяча мистецтв України Мерзіє ХАЛІТОВОЇ відбувся 31 січня у Колонному залі ім.М.В.Лисенка Національної філармонії України. Кримська організація Національної спілки композиторів України представила симфонічні твори цієї талановитої композиторки на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Дитинство, юність, здобування освіти, перші композиторські кроки Мерзіє ХАЛІТОВОЇ пройшли в Узбекистані, куди були депортовані її батьки - кримські татари. В Ташкенті вона пройшла прекрасну професійну школу у класі маститого узбецького композитора Мірсадика ТАДЖІЄВА. Але завжди в її свідомості, в її творчості жила любов до землі її предків - рідного Криму, куди вона змогла переїхати лише з приходом незалежності в Україну. З тих пір її творчість розвивається активно і різноманітно. 

Яскрава національна визначеність, фольклорна укоріненість, патріотична спрямованість, причетність до історії свого народу - такі домінантні риси музичних композицій Мерзіє ХАЛІТОВОЇ.

Ось і в цей, знаковий для неї, творчий вечір прозвучали Симфонія №3 "Присвячення" (65-й річниці депортації кримськотатарського народу), Симфонія №4 для флейти та струнного оркестру (пам"яті батьків Ібраіма та Зейнеб), Капричіо для скрипки з оркестром та Концерт для труби з оркестром "Біля підніжжя Демерджі", музичний світ яких увібрав і трагічні сторінки історії, і їх подолання, і світлу надію, і закоханість у неповторну красу рідної землі.

Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України під орудою Володимира ШЕЙКА разом з блискучими солістами Ніною СІВАЧЕНКО (скрипка), Заремою БЕКІРОВОЮ (флейта) та Сейдаметом ЧАЛБАРОВИМ (труба) зробили все, щоб донести до публіки композиторський задум. Про досягнутий результат свідчила гаряча реакція залу з оваціями і морем квітів.

Радіємо за нашу колегу Мерзіє ХАЛІТОВУ і бажаємо їй творчих перемог!