НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

НОВИНИ

15.06.2008

"ХАРКІВСЬКІ МУЗИЧНІ ПАРАЛЕЛІ" - під такою назвою на сцені Харківської обласної філармонії з 31 травня по 7 червня 2008 р. проходив фестиваль музики харківських композиторів. Ініціаторами цього музичного форуму виступили Харківська обласна організація Національної Спілки композиторів України та Харківська обласна філармонія на чолі з її директором та головним диригентом Ю.В.Янком.

Слід підкреслити, що філармонія була єдиним спонсором цього творчого проекту. Фестиваль відбувся з нагоди 75-річчя створення Спілки композиторів України - організації, що дала світовій музичній культурі багато славетних імен: С.Богатирьов, Ю.Мейтус, П.та Г.Майбороди, В.Борисов, Б.Лятошинський, Л.Ревуцький, Є.Станкович, М.Скорик, В.Губаренко, Б.Яровинський, Д.Клебанов, В.Золотухін, І.Ковач, В.Бібік, В.Сильвестров, М.Кармінський, І.Поклад, В.Нахабін, Л.Колодуб та багато інших.


Вісім концертів "Музичних паралелей"  представили музику різних жанрів: два симфонічних концерта, концерт "Композитори Харкова - дітям", програму театру народної музики "Обереги", два вечори камерної музики, концерт пісні та концерт хорової музики.

Загалом прозвучало понад 100 творів харківських авторів. Яскраво виявили себе виконавці - Академічний симфонічний оркестр Харківської філармонії під орудою заслуженого діяча мистецтв України Юрія Янка, Камерний хор філармонії (диригент Андрій Сиротенко), 48 солістів - вокалістів та інструменталістів, 22 юних виконавця, а також творчі колективи учнів ДМШ та ліцея мистецтв Харкова. Справжньою окрасою програми став виступ народних артистів України Ігоря Шаповалова (скрипка) та Ніни Шестакової (вокал), засл. артистів України Лідії Величко , Євгенії Костенко, лауреатів міжнародних конкурсів Марини Чиженко, Марії Стецюн, Ігоря Чернявського, В.Погрібної-Ляликової.

 

Особливе місце в програмах фестивалю було відведено музиці корифеїв харківської композиторської школи - Д.Клебанова, П.Гайдамаки, Б.Яровинського, І.Ковача, Г.Цицалюка, М.Кармінського, В.Іванова. Прозвучав також камерний твір Олени Гнатовської, що передчасно пішла з життя в кінці минулого року.

Поряд з творами сучасних визнаних майстрів  - В.Золотухіна, А.Гайденка, В.Птушкіна, М.Стецюна, Ю.Алжнєва, В.Мужчиля, В.Чепеленко, Л.Донник, Т.Хмельницької, Б.Міхєєва, Л.Шукайло - в програмах фестивалю було приділено увагу музиці молодих композиторів - О.Похило, Ю.Гусєва, А.Гугеля, І.Альбової, А.Глотова, Ю.Грицун, І.Гайденка.

Не можна не висловити слова щирої подяки ентузіастам сучасного музичного мистецтва - директору філармонії Ю.В. Янку та її художньому керівнику І.В.Долгановій, що люб"язно надали фестивалю зал філармонії, хор та симфонічний оркестр, а також запросили для ведення концертів блискучих професіоналів канд. мистецтвознавства О.Кононову, Н.Антонову, Н.Крихтіну, а також ведучих Т.Андрієвську та Ж.Борисевич.

Перший харківський фестиваль "Музичні паралелі" успішно завершився, попереду наступні фестивалі з новою музикою наших земляків. Дуже розраховуємо на фінансову підтримку цього починання, за умов якої географія фестивалю могла б бути значно розширена залученням музики композиторів з різних регіонів нашої країни.

Микола Стецюн,

засл. діяч мистецтв України