НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

НОВИНИ

05.10.2008


Щоденник Фестивалю


День закриття Фестивалю завершився гала-концертом хорової асамблеї „Віват, Академія!”, присвяченої 95-річчю Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського. Він став грандіозним парадом співочих колективів і творчості, які презентували сучану хорову культуру України, а також останнім святковим акордом „КИЇВ МУЗИК ФЕСТу - 2008”.
15 неповторних мистецьких осередків представили київську школу співочого мистецтва, серед них хорові колективи киян, богуславців, ніжинчан, очолювані досвідченими майстрами. Надзвичайно порадувало те, що відбувся справжній парад дитячого й молодіжного хорового виконавства, яке продовжує традиції видатних попередників.
Музика звучала різна – духовна, народна й естрадна, українська й зарубіжна. Творчість українських композиторів була представлена композиціями Д.Бортнянського, Є.Станковича, Лесі Дичко, В.Зубицького, Б.Фільц. Концерт завершився „Молитвою” М.Лисенка, що його співали всі хори-учасники, а також увесь, переповнений слухачами, зал Національної академії.
 
Паралельно з цим концертом в Національному Домі органної та камерної музики України прозвучала прем’єра „Українського (Лемківського) реквієму” Олександра Козаренка на вірші Ю.Плаксюка, присвячного трагедії Голодомору. Виконавці -  Ансамбль класичної музики ім.Б.М.Лятошинського (диригент - Ігор Андрієвський).
 
А у денному концерті, у Храмі Св.Василя Великого Дитячий хор „Веснівка” співав перлини західноєвропейської духовної музики. Серед них достойним акордом прозвучали частини кантати „Пори року” української композиторки Л.Шукайло.
 
В останній день Фестивалю у „Камерній мозаїці” твори С.Зажитька, С.Луньова, В.Рунчака, Л.Юріної представили різні стилі й притаманне кожному автору художнє світовідчуття. Особливе враження справили експресивна музика С.Зажитька й пронизлива лірика С.Луньова.  
 
День закриття „КИЇВ МУЗИК ФЕСТу - 2008” ще раз показав широкий спектр сучасної української творчості. Завершився, отже, Фестиваль, завершилася панорама сучасної музичної культури України.

Віват, Фестиваль! Віват, „КИЇВ МУЗИК ФЕСТ - 2008”!

До нових зустрічей на терені музики!


                                                                                  Прес-центр фестивалю