НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



05.02.2025

ПАМ"ЯТІ МАЙСТРА. Українська композиторська спільнота, незважаючи на масовані атаки ворога і намагання нас зламати, продовжує самовіддано працювати на культурному фронті. Одне з приорітетних наших завдань – докласти всіх зусиль для збереження та широкої популяризації української музичної спадщини, для національної ідентифікації творчих досягнень культурної історії України.  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

11.05.2025



Квітневі новини 2025

 

Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає  нашу Україну.

Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим  Концерт української музики 21 квітня 2025 у Берлінській філармонії. Виконавці – Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під орудою головної диригентки Керрі-Лінн Вілсон (США, Канада).

Прискіплива берлінська публіка, треба думати, ще жодного разу не чула  українську сучасну музику в такому широкому обсязі. Протягом одного концерту прозвучали твори восьми композиторів, серед яких почесне місце посіли – класик Борис Лятошинський та його прославлені учні Євген Станкович та Іван Карабиць.
У Першому відділі, який розпочався широковідомим «Містом Марії» Золтана Алмаші, продемонстрували свою майстерність у чудових творах Олександра Козаренка («Сoncerto Rutheno»), Євгена Станковича («Гірська легенда» для альта і струнних) та Володимира Зубицького (Концерт для скрипки з оркестром)   блискучі солісти Дмитро Таванець (фортепіано), Катерина Супрун (альт) та Богдана Півненко (скрипка).
Різноманітним за емоціями був  другий  відділу концерт – від філософської заглибленості в музиці Вікторії Полевої  з поступовим рухом до яскравої кульмінації в творах Івана Карабиця (Концертний триптих для струнних) та Бориса Лятошинського («Мелодія» ).

Вдячні слухачі щиро подякували музикантам, солістам та натхненній диригентці бурхливими оваціями.


А в Києві невдовзі  розпочався Міжнародний фестиваль «Київські музичні премєри-2025», розмаїта палітра якого була докладно анонсована на нашому сайті і отримала активне висвітлення в мережах. Ми же з задоволенням відзначимо ще одну з найбільш гучних подій квітневого мистецького календаря – це творча акція під назвою «Завжди в пошуку – музичний інтерактив з композитором Сергієм Пілютиковим»,  яка пройшла у Концертному залі Національної Спілки композиторів України 28 квітня 2025р.

Сергій Пілютиков – постать добре знана у мистецькому середовищі, талановитий композитор, відомий педагог, улюбленець молодіжної аудиторії, засновник та багаторічний художній  керівник ансамблю нової музики «Рикошет». Саме у квітні Сергій Пілютиков відзначав свій 60-річний ювілей. І ми запропонували йому влаштувати не просто авторський концерт, а паралельно з виконанням його творів ансамблем «Рикошет» напряму поспілкуватися з аудиторією, розповісти про свою музику, про багаторічну співдружність з музикантами цього відомого колективу, та відверто відповісти на питання з залу, навіть, якщо вони будуть досить складними. Передбачалося також, що питання можна задавати не лише композитору -  автору виконуваних композицій, а й кожному з музикантів – членів ансамблю «Рикошет». Назвемо їх: Дмитро Медоліз – флейта, Олексій Бойко – кларнет, Дмитро Любченко – саксофон, Михайло Білич, Акім Зварич – скрипки, Олександр Павлов – альт, Владислав Примаков – віолончель, Віталій Лиман – фортепіано. Незмінна диригентка  колективу – Вікторія Рацюк.

Саме за цим сценарієм, дуже невимушено і цікаво пройшов цей концерт-зустріч. Серед слухачів та учасників спілкування було багато молоді. У всіх присутніх склалося спільне враження, що атмосфера вечора була доброзичливою, місцями інтригуючою, але сповненою гумору та по-справжньому творчою. І, безперечно,  точкою відштовхування була музика, яка царювала над усім. Були виконані твори Сергія Пілютикова: «Крізь кольорове скло» та Квінтет для камерного ансамблю, «Металева вівця» для квартету туб (Київський квартет тубістів у складі: Олександр Приженков, Сергій Мінько, Антон Явний, Олег Кузьмін, керівник Віктор Слупський), «Дорогою до Вудстока» для струнного квартета, «Не залишаючи слідів» для камерного ансамблю.
Публіка жваво реагувала на все, що відбувалося в цей вечір у залі, і бажала композитору  і надалі зберігати  молодий запал та активність в пошуку нових шляхів  в творчості. З задоволенням приєднуємося до цих побажань  і сподіваємося, що ювілейний рік принесе композитору приємні творчі сюрпризи!


                                                                            Т.Н.