НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

НОВИНИ

31.03.2009


На останньому тижні березня у концертному циклі "Великі імена" в Національній філармонії України прозвучали дві камерні симфонії Євгена СТАНКОВИЧА - "Sinfonia Larga"(1973) для 15 струнних та "Sinfonia Lirica" (1977) для струнного оркестру.

І хоч пройшло вже понад 30 років від їх створення,  в цьому концерті вкотре було доведено - для істинного мистецтва не існує віку, воно завжди хвилює і підносить. Адже в усі часи є радість і біль, любов і трагедія. 

Напружений драматизм і філософське заглиблення "Sinfionia Larga" і нині так само на часі, а тонка і поетична сповідь "Sinfonia Lirica" буде завжди турбувати душу. 

Другим великим іменем концертної програми був Ріхард ШТРАУС ("Метаморфози" для 23 струнних).  Автор проекту і диригент - також велике ім"я у виконавському мистецтві - Роман КОФМАН  - ризикнув об"єднати музику німецького класика і сучасного українського композитора та одержав впевнену перемогу, тому що завдяки блискучому виконанню Київського камерного оркестру виграли обидва композитори.

Є.СТАНКОВИЧ показав, що витримує у музичному мистецтві буь-яку конкуренцію, а Р.ШТРАУС - що його музика залишається цікавою вибагливому сучасному слухачеві. Тим більше, коли йдеться про рідко виконуваний твір, в основі якого - несподівано інтегрована траурна тема з "Героїчної симфонії" Бетховена.

Ризик Р.КОФМАНА полягав ще в тому, що всі три твори написані у повільному темпі, однак диригент вміло вийшов на іншій рівень контрастної драматургії і з легкістю тримав увагу залу, який віддячив йому і колективу бурхливими оваціями.

       Фото Бориса Корпусенка