НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

НОВИНИ

15.12.2008



Побачила світ нова музична версія єдиної опери українського класика Миколи ЛЕОНТОВИЧА "На Русалчин Великдень", яка була представлена на сцені Київського академічного театру оперети (музична версія Мирослава Скорика, постановка і сценографія Віктора Лисюка, балетмейстер Григорій Воронов, диригенти-постановники - Євген Досенко та Мирослав Скорик).

Це вже друге звернення народного артиста України Мирослава Скорика до останнього, незавершеного твору Миколи Леонтовича, написаного за однойменною віршованою казкою Бориса Грінченка. Перша редакція опери для симфонічного оркестру була здійснена у 1997 р. до 100-річчя М.Леонтовича і поставлена у Національній опері України.

Ідея створення нової версії опери М.Леонтовича, яка відповідала б її фольклорно-етнографічній суті, належить художньому керівнику-директору Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина", народному артисту України Валентину Козаченку. Аби здійснити задум, він звернувся до Мирослава Скорика з пропозицією зробити версію опери, розраховану на можливості ансамблю "Калина" - поєднання фольклорно-етнографічного та академічного мистецтв, наявність в ансамблі різних гілок виконавства - оркестру народних інструментів, ансамблю солістів "Благовість" та балетної групи.

На основі авторського матеріалу М.Скорик створив партитуру для складу народних інстріментів, з урахуванням їх оркестрових барв і максимального наближення до оперної драматургії. Написані композитором номери грунтуються на інтонаційних ескізах М.Леонтовича. Зокрема, на їх основі М.Скорик довершив сцени появи "лісових страхіть", погоні русалок за Козаком, фінал. У новій версії постановники додали пролог і епілог, в який введені мотиви народних купальських свят.

Можна лише дивуватися майстерності М.Скорика, який оперуючи всього 12-ма інструментами, створив повнокровне оркестрове звучання. Гарний загальний виконавський рівень - виразний вокал, вправне хорове звучання, професійність балетної групи, соковита сценічна палітра, красиві костюми - все це сприяло щирому і теплому прийому публіки.