НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

НОВИНИ

21.11.2008

 

Фестиваль української камерної музики у Техасі



З 28 по 31 жовтня у Техаському Християнському Університеті (ТСU, Форт Ворс, США) відбувся Фестиваль української камерної музики.

До концертної програми увійшли твори Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика, Лесі Дичко, Володимира Загорцева, Анни Гаврилець, Ігоря Щербакова, Олени Леонової, Ірини Алексійчук,Святослава Луньова, Кармели Цепколенко, Людмили Юріної та Сергія Зажитька. Було продемонстровано шедевр світового кінематографу режисера С.Параджанова "Тіні забутих предків", музику до якого написав Мирослав Скорик. З великою зацікавленістю аудиторія прослухала лекцію Л.Юріної про сучасну українську музику, а колегі з Джульярдської вищої школи музики (Нью-Йорк) спілкувалися з українськими композиторами за допомогою інтернету у режимі webcast на Круглому столі. 

Виконавці творів - Симфонічний оркестр ТСU, ансамбль нової музики ТСU, ансамблі Voices of change, Ravus Trio, солісти Карін Адріан (флейта), Пол Кортезе (гітара), Джон Овінгз, Гарольд Мартіна (фортепіано) та інші. 

Безперечно, для України такий фестиваль - безпрецедентна подія, тому що подібна музична акція вперше в у світі та в історії незалежної Україні проведена поза межами країни. Заслуга у цьому належить організатору - професору Техаського Християнського Університету Джеральду Гейблу. Пан Гейбл двічі відвідував Україну та, за його словами, був вражений музикою, високим рівнем майстерності українських композиторів, ідеями та новаторством деяких авторів. 

Музика та спілкування з українськими композиторами М.Скориком, Л.Юріною, С.Зажитьком викликали жвавий інтерес у аудиторії та зацікавленість у керівництва Університету, що дає нам сподівання на подальше зміцнення культурних відносин поміж Україною та Америкою та проведення нових мистецьких проектів.
  

Людмила Юріна