НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

НОВИНИ

27.02.2009



За ініціативою Національної Спілки кінематографістів та Координаційної Ради творчих Спілок України в Будинку кіно 23 лютого відбувся Пленум творчих спілок України, на якому розглядалися питання кризового стану творчих організацій.

У виступах відзначалося, що державною та Київською міською владою взятий курс на СИСТЕМНЕ ЗНИЩЕННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ТВОРЧИХ СПІЛОК.

Йдеться про грубе порушення прав інтелектуальної власності, постійне порушення Закону України "Про творчих працівників та творчі спілки" - майже повна відсутність фінансової підтримки з державного бюджету, рейдерські зазіхання на займані Спілками приміщення і цим самим порушення права на професію та життєвий простір для здійснення статутної діяльності Національних творчих Спілок. Делегатами Пленуму були понад 30 членів НСКУ. 

На Пленумі було створено Всеукраїнський комітет захисту культури під орудою Леся Танюка, до якого увійшли представники всіх Національних творчих спілок України, а від НСКУ - Є.Станкович, Л.Дичко, Т.Невінчана, С.Пілютиков, І.Тараненко, І.Щербаков та Г.Гаврилець.