НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

ГАЙДЕНКО АНАТОЛІЙ ПАВЛОВИЧ

Композитор

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Народився 24 грудня 1937 року в селищі Хорошеве Харківської області З1945 по 1952 роки навчався в Безлюдівській та Хорошівській середніх школах, а з 1952 по 1955-в Нікельській середній школі Мурманської області. З 1955 до 1958р.р. навчався й закінчив Харківський авіаційний технікум та Вечірню музичну школу по класу баяна Пономарьова М.В.
З 1958 по 1963 р.р. навчався в Харківській консерваторії по класу баяна Підгорного В.Я. та Потапова П.К.

З 1963 по 1973 р.р.працював у Сумському музучилищі на посаді викладача (спец.баян, диригування, народні інструменти, гармонія, фортепіанний ансамбль), зав.відділом народних інстументів та заступником директора по учбовій частині.
В 1973-1977 роки працював у Харківському інституті культури ( баян, диригування, оркестровка). З 1977 року-старший викладач, доцент (1991), професор (1995) Харківського інституту (нині університету) мистецтв ім. І.П.Котляревського. Викладає спец. баян, акордеон, оркестровку, читання партитур, інструментознавство.

За роки 1968-1974 закінчив історико-теоретичний ( по класу "музикознавство" Калашніка П.П.) та композиторський (по класу "композиція" Золотухіна В.М.) факультети Харківського інституту мистецтв ім.І.П.Котляревського.

Член Національної Спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Премії ім.Б.Лятошинського, ім.І.Слатіна, міжнародного конкурсу в Торонто(Канада), професор Харківського Державного університету мистецтв ім. І.Котляревського.

Працює в симфонічному, камерно-інструментальному, хоровому, вокальному, пісенному жанрах. Вагома частина творів написана для оркестру українських народних інструментів , баяна, акордеона, домри, цимбалів, бандури, а також для скрипки, віолончелі, валторни. Більшість творів відома з публічних виконань на фестивалі"Київ-музик фест", з видань, радіопередач та студентських виконань, з публікацій.

 

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Контакти:

Гайденко Анатолій Павлович
вул. Ахсарова 9, кв.69
Харків-202
61202, Україна
Тел.: +38 (057) 336-92-69
E-mail: anathaidenko @ua.fm