НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

ВОЛОНТИР ВОЛОДИМИР ІЛЛІЧ


Композитор


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

Відомий сучасний український диригент, педагог, композитор, музично-громадський діяч.

Народився 8 липня 1956 року в с. Кузьмино Мукачівського району на Закарпатті в сімї вчителів. З відзнакою закінчив у 1975 році Ужгородське музичне училище, в 1980 році диригентсько-хоровий факультет Київської консерваторії по класу проф. М. М. Бердєннікова. В 1984-1987 рр. навчався на композиторському факультеті Львівської консерваторії у Д. Задора.

Автор більше півсотні вокальних, хорових, камерно-інструментальних музичних творів, біля 100 обробок народних пісень. В. Волонтир неодноразово був диригентом зведених хорів на всеукраїнських святах народної творчості в Полтаві, Хмельницьку, на міжнародних хорових фестивалях в Тарту (Естонія), Кошицях (Словаччина), Зальцбурзі (Австрія).

Член Національної Спілки композиторів України (1996), лауреат обласної премії ім. Д. Задора (1998), заслужений діяч мистецтв України (1999).

 Створив Мукачівську експериментальну хорову школу хлопчиків та юнаків, що працює за своєрідною методикою, навчальним планом і програмами, розробленими В. Волонтиром. Багато випускників школи закінчили і продовжують навчання у музичних вузах Києва, Львова, Будапешта, стали хоровими диригентами, співаками, композиторами. Вже сьогодні відомі в Закарпатті і Україні молоді музиканти Ондраш Тазінгер, Віктор Янцо, Богдан Пліш, які починали свій музичний шлях в Мукачівській експериментальній хоровій школі.

Ось декілька оцінок діяльності хору: 

"Вважаю, що В. Волонтир створив у Мукачеві хор хлопчиків майбутнього... Чисте дзвінке звучання хору, добре продуманий репертуар, відмінна організація творчого процесу звертають на себе увагу з першого кроку маленьких співаків." (М. Кречко. 19 серпня 1986 р.) 

"Хлоп'ячих хорових колективів не так уже багато, відмінних - і того менше. До них і належить хор хлопчиків м. Мукачева з України"(газета "Вечірня Прага", 29 грудня 1988 р.) 

"Надзвичайне враження своїм цікавим тембровим звучанням справив хор хлопчиків та юнаків з м. Мукачева. Разом зі своїм керівником Володимиром Волонтиром, який виступив і як відмінний композитор, хор заслужив бурхливі оплески слухачів, за які віддячував виконанням творів на "біс". (Ю. Сотмарі, газета "Уй Нийлоп", 5 травня 1990 р. )



Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


Контакти:


Волонтир Володимир Ілліч
89600,Закарпатська обл., Мукачево,
вул. Росвигівська, 2-а, кв. 12

Тел.: (8-03131) 5-32-28