НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

ГАЙДУК ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ



композитор


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія



Хоровий диригент, педагог, композитор - автор багатьох творів у різних жанрах, багаторічний директор Ужгородського музичного училища, заступник голови Закарпатського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки. Композиторська діяльність В. Гайдука була двічі відзначена обласною премією ім. Дезидерія Задора та премією Всеукраїнського конкурсу "Духовні псалми".


Народився 1 лютого 1938 року в с. Доробратово Іршавського району Закарпатської області. Музичну освіту одержав в Мукачівському педагогічному училищі в 1958-1961 рр. та у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка у 1962-68 роках, де диригування вивчав у С. Прокоп'яка, поліфонію - в Анатолія Кос-Анатольського, аранжування - у Євгена Козака. 

Викладав диригування в Мукачівському педагогічному училищі, згодом працював директором Ужгородського музичного училища (1972-1984) і викладачем диригування. З 1960 року - керівник хорів м. Мукачева. З 2001 року керує чоловічою народною хоровою капелою "Боян" Ужгородського Національного університету.

Вся зріла професійна музична діяльність Василя Гайдука пов'язана також з композиторською творчістю. В його творчому доробку - музичні композиції різних жанрів, це насамперед, хорові твори, а також - камерні вокальні та інструментальні твори, обробки народних пісень, пісні для дітей. Твори В. Гайдука виконують Державна чоловіча хорова капела України ім. Л. Ревуцького (диригент Б. Антків), лауреат міжнародних конкурсів камерний хор "Кантус", лауреат міжнародного конкурсу хор Ужгородського музичного училища ім. Д. Задора, Патріарший хор Ужгородської православної церкви Київського патріархату, Заслужений Закарпатський народний хор, Чоловіча народна хорова капела "Боян" Ужгородського національного університету, лауреат Всесвітньої хорової олімпіади учнівський хор "Едельвейс", взірцевий хор "Відлуння" з Дрогобича, солісти Закарпатської обласної філармонії Надія Гораль, Марія Зубанич, Клара Лабик, Петро Матій.

В 1989 і 1995 рр. вийшли друком два збірники вокальних та хорових творів композитора.

З 1999 р. В. Гайдук - член Національної спілки композиторів України.

Заслужений діяч мистецтв України (2009).

Дуже важливою сферою творчості В. Гайдука є духовна музика, серед яких кантата "Посланіє" на сл. Т. Шевченка, хорові концерти  "Христос воскрес" і "Благовіщення", хоровий концерт "Вислухай мене, мій Боже справедливий"(Псалом 4), "До Тебе підношу я, Господи, душу свою" (Псалом 25), Хоровий концерт "Чи ж ви можні, говорите правду"(Пс. 58), "Страсті Господні" в 14 частинах на слова Юрія Шипа, Літургія св. Іоанна Златоустого.

У хорових творах Василя Гайдука знайшли втілення різні образні сфери - від мрійливої споглядальності до драматичної патетики. Однак домінуюче місце займають ті, де особливо виразно проявилось героїчне начало. Яскравим прикладом цього стали хорові поеми-кантати "Великий Малорос" (до 190-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка). "Невмируща" (до 130-річчя від дня народження Лесі Українки) та "Титан" (до 150-річчя від дня народження І. Франко). Ці твори, об'єднані спільною тематикою й комплексом музично-виразових засобів, складають своєрідну трилогію.

Добре відомі закарпатському слухачеві та складають важливий етап в творчості композитора такі твори, як хорові цикли "Калина в інеї", сл. Василя Ґусті (1997), хоровий цикл "Чотири радості", сл. Юрія Шипа (1998), хорова поема "Ego", сл. Юрія Чорі (2004), струнний квартет на закарпатські народні теми, більше 100 обробок закарпатських народних пісень для солістів, різних складів вокальних ансамблів та хорів.

Основна лінія творчості В. Гайдука відображає глибоку спадкоємність
національної традиції в діяльності багатьох поколінь, споріднює його музику з духовною творчістю українських композиторів-класиків. Доречно тут згадати про діяльність Костянтина Матезонського, про поширення ним у Закарпатті церковної музики Дмитра Бортнянського, а також - про паралелі з діяльністю М. Вербицького в Галичині. В. Гайдук як хоровий диригент і композитор якнайкраще уособлює цю спадкоємність.



Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія



Контакти:

ГАЙДУК Василь Михайлович

вул. Руданського,5, кв.101
Ужгород,
88014

Тел.: (8-0312) 639426