НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

24.03.2010



Традиційно 22 березня, у день народження М.В.Лисенка, відбулося вручення Премій, що носять ім"я класика української музики.

Лауреатами Премії імені М.В.Лисенка 2010 року стали:
відомий український композитор, харків"янин, заслужений діяч мистецтв України Ю.Б.АЛЖНЄВ - за твори Симфонія-пролог ("Чорнобильська"), "Золота пектораль" (Українська рапсодія) та "Тулумбас 48-16" (Старосвітський марш);

народний артист України, музикознавець і хормейстер, ректор Національної музичної академії України В.І.РОЖОК - за музикознавчі праці "Сонячний маестро" (про видатного диригента Стефана Турчака) та збірку "Музика і сучасність", а також за досягнення у педагогічній діяльності;

знана львівська музикознавиця З.К.ШТУНДЕР - за наукові праці "Станіслав Людкевич. Життя і творчість", "Станіслав Людкевич. Дослідження, статті, рецензії, виступи" (упорядкування, редакція, вступна стаття і примітки".

Урочиста церемонія відбулася, як багато років поспіль, у Меморіальному будинку-музеї М.В.Лисенка. Дипломи новоспеченим лауреатам вручали заступник Міністра культури і туризму України О.Г.Бенч та Голова Журі по присудженню Премії композитор, заслужений діяч мистецтв України А.О.Гаврилець.
Диплом З.К.Штундер прийняла завідуюча Музеєм Р.М.Скорульська. яка невдовзі має особисто вручити його лауреатці у Львові.

Тепло вітали лауреатів їх колеги по Національній спілці композиторів України, представники інших творчих спілок, музичної громадськості, науковці, педагоги НМАУ, тощо.

З окремим словом звернулася до лауреатів онука М.В.Лисенка - Рада Остапівна Лисенко. Володимир Рожок та Юрій Алжнєв виступили зі словами щирої подяки всім присутнім.

А далі в стінах, де жив і творив Микола Лисенко, зазвучала його музика у інтерпретації молодих вокалістів Національної музичної академії. На завершення Людмила Марцевич виконала знамениту "Думку-шумку" - найвідоміший фортепіанний твір Миколи Лисенка.