НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

01.10.2008

Щоденник Фестивалю

Продовжується насичена концертна програма Фестивалю.
У понеділок, 29 вересня, Хоровий вернісаж, що відбувся в Національній філармонії представив сучасну музику України і Росії.
Цьому передували концерт камерної музики українських композиторів, яку виконував Національний ансамбль „Київська камерата”, а також концерт „Камерні силуети” (малий зал Національної музичної академії), в якому теж звучала музика українських авторів – М.Халітової, Б.Стронька, Т.Оскоменко-Парулави, В.Ронжина, С.Острової, Б.Кривопуста, Ж.Колодуб, В.Губи.

У великому залі Національній музичній академії звучала музика ХХ-ХХІ ст. – І.Стравинського, а також О.Щетинського, О.Гугеля, О.Безбородька та російського автора О.Пайбердіна.

Водночас, в Національній філармонії композитор Іван Тараненко представляв свій твір за поемою І.Франка „Іван Вишенський” (на лібрето Софії Майданської) – мелодекламацію для актора-читця, баритона, чоловічого хору, орекстру та електронного запису. Цього разу твір І. Тараненка прозвучав у виконанні Чоловічої хорової капели ім.Л.М.Ревуцького, Національного ансамблю солістів „Київська камерата”. 
 
Третій, паралельний за часом, концерт-реквієм “Вічна пам”ять” відбувався у костелі Св.Олександра. Духовною панахидою пам’яті жертв трагедій ХХ ст. звучали „Український реквієм” В.Птушкіна, твори Г.Саська, Р.Цися, В.Волинського. Справжнім одкровенням для слухачів стало виконання трагічної „Думи про тридцять третій” Геннадія Саська. Драматичну експресивність та глибину музичних образів твору відомого композитора яскраво донесли виконавці – солісти та Оркестр і хор військово-музичного центру сухопутних військ збройних сил України. Виступаючи у Фестивалі вперше, цей колектив заявив себе високо професійним, і таким, що може виконувати найскладніші сучасні партитури.
 
Наступного фестивального дня звучала музика нової генерації: твори зовсім молодих українських авторів виконував Ансамбль нової музики „Nostri temporis”.  А досвідчені музиканти, постійні учасники Фестивалю – фортепіанний дует з Канади Люба та Іриней Жуки грали твори українських, канадських, естонських та аргентинських композиторів.

У той же день в Національній філармонії відбувся проект „Реквієм-2Моцарт” Франсуа Каттана (Швейцарія). Два оркестри, дві групи солістів, два диригенти, на чолі з автором зробили спробу здійснити діалог ХУІІІ і ХХІ ст., поєднати музику Моцарта і сучасного швейцарського композитора. Виконавці – Симфонічний оркестр Національної філармонії України, Камерний ансамбль “Ensemble jeune opera compagnie” (Швейцарія) та солісти донесли задум автора бездоганно. Але цей проект потребує, звичайно, спеціального обговорення: слухачі сприйняли твір неоднозначно.
 
Стежимо за подіями Фестивалю! 

                                                                                 Прес-центр фестивалю