НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

ПРЕС-РЕЛІЗ ФЕСТИВАЛЮ "КИЇВМУЗИКФЕСТ-2016"








ПРЕС-РЕЛІЗ

XXVIІ Міжнародного фестивалю


«Київ Музик Фест-2016»

 



 “Київ Музик Фест” — один із наймасштабніших і найповажніших фестивалів в Україні. Уперше форум пройшов у далекому 1990 році — ще до проголошення незалежності нашої держави. Його концепція стисло визначається гаслом: “Українська музика в контексті світової”. Відтоді щороку восени, у вересні-жовтні, найкращі концертні майданчики Києва гостинно відчиняють двері для шанувальників музики.

 
    Цьогорічний, уже 27-й (!) фестиваль проводитиметься з 1 до 9 жовтня. Його організаторами традиційно є Національна спілка композиторів, Міністерство культури України. Форум також підтримують іноземні представництва, фонди, амбасади, різні громадські, державні, духовні та інші установи.


     Символічно, що нинішній фестиваль розпочнеться 1 жовтня — у Міжнародний день музики. Він має стати справжнім святом високого мистецтва.


     Оргкомітетом заплановано 24 заходи: 5 симфонічних, 5 хорових концертів, 8 камерних — 4 за участю камерних оркестрів, 2 ансамблевих проекти і 2 збірні камерні імпрези, 3 презентації нотних видань і компакт-дисків академічної музики, рок- і ф’южн-альбомів сучасних українських композиторів, моноопера, майстер-клас виконавця світового рівня, концертний нон-стоп-марафон.


     У фестивалі звучатиме музика близько 100 композиторів. Буде представлена музична культура 11-ти країн: Бельгія, Велика Британія, Іспанія, Латвія, Литва, Польща, Росія, США, Угорщина, Україна, Франція. Виконуватиметься понад 150 творів різних жанрів, серед яких — 38 світових прем’єр.


     Відкриття і закриття фестивалю за участю флагмана українського симфонічного виконавства Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України (головний диригент — Володимир Сіренко), як завжди, стануть своєрідними домінантами форуму. У програмах — твори класиків жанру Бели Бартока (Угорщина), Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Валентина Сильвестрова, Івана Карабиця, Лесі Дичко, а також провідних українських композиторів Ігоря Щербакова і Сергія Пілютикова. Спеціально на концерт-відкриття із Великої Британії приїздить видатний, усесвітньо відомий музикант українського походження, альтист Андрій Війтович. У концерті-закритті бере участь Академічний хор імені Платона Майбороди Українського радіо (художній керівник — Юлія Ткач).


     Дуже цікавою обіцяє бути імпреза Симфонічного оркестру Українського радіо (головний диригент — Володимир Шейко). Її особливість — це вечір світових прем’єр, серед яких Концерт № 4 для скрипки з оркестром Євгена Станковича, Симфонія-концерт для скрипки з оркестром Ганни Кузіної (солістка — Богдана Півненко), композиція Івана Небесного “Вже котрий це до тебе лист...” на вірші Василя Стуса (солістка — Тамара Ходакова), “Листи” молодого автора Сергія Вілки, “Адажіо і фуга BACH” композитора з Іспанії Юліана Печеного, симфонічні варіації “Екзерзіси за Генделем” Володимира Птушкіна. Цей концерт водночас є черговою акцією довготермінового арт-проекту “МОВА.МИ”, художнє оформлення Зінаїди Ліхачової.


     Ще один симфонічний вечір подарує Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України (художній керівник і диригент — Микола Лисенко). Це — так само концерт світових прем’єр композиторів, які представляють різні регіони держави: Ігоря Гайденка (Харків), Юлії Гомельської (Одеса), Олександра Нежигая (Дніпропетровськ) і Валерія Антонюка (Київ). Назву програмі дав твір Валерія Антонюка “Маскарад непобачених снів”, Симфонія № 7 із вельми актуальною сьогодні присвятою невинним жертвам воєн і терору.


     Подарунком для меломанів стане приїзд Полтавського симфонічного оркестру (головний диригент — Віталій Скакун), який минулоріч тріумфально виступив на фестивалі. Цього року колектив так само гратиме разом із солістом скрипалем Антоном Скакуном (Бельгія—Україна). У подальшому оргкомітет планує запрошувати оркестри з інших областей України.


     Хорова музика завжди була візитівкою України, адже є утіленням духовного світу співочої української нації. Концерти відомих хорових колективів на фестивалі викликають незмінний інтерес у слухачів. Із п’яти таких імпрез три присвячені духовній музиці й проходитимуть у храмах — Михайлівському Золотоверхому соборі, Лютеранській церкві святої Катерини та Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Два з цих концертів — авторські: знаних майстрів жанру Віктора Степурка (Хор студентів Київського інституту музики імені Рейнгольда Глієра, керівник — Зоя Томсон), і Вікторії Польової (Муніципальний камерний хор “Київ”, керівник — Микола Гобдич).


     Любителі дитячих голосів насолоджуватимуться звучанням Хору хлопчиків і юнаків Мукачівської хорової школи (керівник — директор і засновник закладу Володимир Волонтир), а також дівочого хору Київської середньої спеціальної музичної школи імені Миколи Лисенка (художній керівник і диригент — Юлія Пучко).


     Академічний камерний хор “Хрещатик” (художній керівник — Павло Струць) готує для фестивалю дві програми — із духовних і світських творів. В одному з концертів разом із цим колективом виступить Хор студентів Київського національного університету культури і мистецтв (художній керівник — Наталія Кречко).


     Вельми цікавими, як і зазвичай, обіцяють стати програми Національного ансамблю солістів України “Київська камерата” (головний диригент — Валерій Матюхін). У них заплановано чимало прем’єр і сюрпризів.


     Одним із найкращих на форумі буде проект Володимира Рунчака за участю Київського камерного оркестру. Звучатимуть твори польських класиків Вітольда Лютославського, Кшиштофа Пендерецького та українських авторів киянина Володимира Рунчака й луганчанина (тепер харків’янина) Сергія Турнєєва.


     Традиційно ексклюзивні програми представлять на фестивалі Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського (художній керівник — Валентина Іконник-Захарченко), Ансамбль нової музики “Рикошет” (художній керівник — Сегій Пілютиков) і камерний ансамбль “Sed Contra”. “Рикошет” продемонструє (вперше в історії фестивалю) музично-хореографічний шоу-проект “Танці народів світу”, а “Sed Contra” — проект “Sound. Voice. Silence. Твори для читця і камерного ансамблю”, здійснений спільно (так само вперше у “Київ Музик Фесті”) з Новим театром на Печерську.


     Цілковито самостійний блок заходів становитимуть презентації. Йдеться про видання видавництвом “Гроно” книжки Михайла Степаненка “Статті. Дослідження. Спогади” і партитури твору Лесі Дичко “Червона калина”, компакт-дисків із записами Літургій Лесі Дичко, а також компакт-дисків рок-альбому Сергія Зажитька й Сергія Пілютикова “Двічі народжений” і ф’южн-альбому “Музика української землі” Івана Тараненка.


     Отже, фестиваль розвивається — пропонує широкий спектр жанрів, стилів, тем, форм: від духовної музики, класики, серйозних, змістовно глибоких творів до сучасних наймодерновіших опусів, а також рок-, джаз-, ф’южн-композицій. Найвибагливіший слухач зможе віднайти у програмі щось цікаве й нове для себе.


     Важливо також, що вхід на усі заходи фестивалю, який сприяє популяризації сучасної української академічної музики, окрім спеціально зазначеного у програмі концерту, — традиційно вільний.


     Прес-конференція відбудеться 1 жовтня о 17.30 у Музичному салоні Національної філармонії України.

 

     
За довідками можна звертатися до керівника прес-центру фестивалю Ольги Голинської (тел.: +38-050-356-63-32; +38-093-052-35-51; e-mails: zhurnal_muzyka@ukr.net; olga.golynska@yahoo.com; olga.golynska@gmail.com), а також виконавчого директора Ольги Кононенко (тел.: +38-067-746-08-08; e-mail: kolgasun@gmail.com).

 





Opens internal link in current windowПЛАН-КАЛЕНДАР ФЕСТИВАЛЮ "КМФ-2016"


Opens internal link in current windowПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ "Київ Музик Фест-2016"