НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

ЗОЛОТУХІН ВОЛОДИМИР МАКСОВИЧ


(1936 - 2010)


Композитор


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


Народився 16 травня 1936р. у Харкові (Україна). Закінчив Донецьке музичне училище, як піаніст, та Харківську державну консерваторію за класом композиції професора Д. Клебанова. Стажувався у Москві у композиторів Р.Буніна та Б. Клюзнера. Консультувався у Д.Шостаковича.

Автор багатьох творів у різних музичних жанрах: від крупних сценічних (опера, мюзикл, балет) до дрібних (вокальних і інструментальних п'єс та естрадних пісень).

Народний артист України, лауреат премії ім. Б.Лятошинського, лауреат ІІІ всесоюзного конкурсу композиторів СРСР (1969), лауреат муніципальної премії ім. І. Слатіна (1995), регіональної премії ім. О. Масельського (2001). Професор, завідувач кафедрою композиції та інструментування Харківського державного університету мистецтв ім. І. П.Котляревського.

Визнаний митець. Майстерно володів не тільки жанрами симфонічної та камерної музики, а і симфоджазом, про що свідчать чимало його високохудожніх опусів. У творчій валізі композитора 4 симфонії, 2 кантати, симфонічні поеми, інструментальні концерти для різних інструментів, ансамблеві камерні п'єси, концертні арії, романси, пісні, інструментальні п’єси для різних інструментів, музика для кіно -, телефільмів, театральних вистав тощо.

Географія виконання творів США і Канади до Ізраїлю та ПАР. Твори В.Золотухіна часто виконуються на міжнародних конкурсах піаністів: в Україні, Білорусі, Чехії, Румунії, Бельгії і США. Записуються у фонди радіо України та Росії. Композитор мав авторські платівки та СD-диски.

Участь у фестивалях: Київ Музик Фест, "Контрасти" (Львів), Міжнародний музичний фестиваль у США (Цінціннаті) 2003, Міжнародний фестиваль фортепіанних ансамблів (С.- Петербург).

Брав участь у роботі журі міжнародних конкурсів:
Всесоюзний конкурс духових ансамблів (1991)
Міжнародний конкурс ім. С.Прокоф'єва (2000)
Міжнародний конкурс ім. М.Лисенка (2002)
Концертні виступи В.Золотухіна проходили під час проведення днів Української культури у різних странах:
Чехії і Словаччини (Прага і Братислава)1983
Узбекистан (Ташкент, Самарканд, Джизак)1987
Болгарії (Софія)1998
Росії (Москва) 2002

У 1993-1998 роках В.Золотухін очолював Харківську композиторську організацію Національної Спілки композиторів України.
З класу композиції В.Золотухіна вийшли помітні митці: Анатолій Гайденко(заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії ім. Б.Лятошинського, лауреат Міжнародного конкурсу у Канаді, професор Харківського державного університету мистецтв); Михайло Шух (заслужений діяч мистецтв України); Юрій Алжнєв (заслужений діяч мистецтв України, лауреат всеукраїнських конкурсів); Ігор Гайденко (лауреат міжнародних конкурсів, кандидат мистецтвознавства); Галина Сапожнікова (лауреат міжнародного конкурсу ім. С.Прокоф'єва).

Про творчість митця написані дісертації, дипломні работи випускників музичних ВНЗів, дослідження, різноманітні журнальні та газетні статті, а також теле- та радіопередачі.

Композитор В.М.Золотухін раптово пішов з життя 4 вересня 2010р.

 

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія