НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

ПРЕС-РЕЛІЗ ФЕСТИВАЛЮ КМФ-2015






ПРЕС-РЕЛІЗ

XXVI Міжнародного фестивалю

«Київ Музик Фест-2015»



З 26 вересня до 4 жовтня найкращі концертні майданчики Києва гостинно відчинять двері для шанувальників музики – у столиці України проходитиме щорічний Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2015». Цьогорічний, уже 26-й (!), форум, який є одним із наймасштабніших і найповажніших в Україні, традиційно проводить Національна спілка композиторів за підтримки Міністерства культури України, численних іноземних представництв, фондів і амбасад, а також державних, громадських, духовних та інших установ.


     Упродовж 9-ти днів відбудеться 25 заходів: 5 симфонічних концертів, 3 хорових, 11 камерних – 4 за участю камерних оркестрів, 5 ансамблевих і 2 фортепіанні імпрези, рок-концерт (уперше в історії фестивалю!), вечір естрадно-джазових композицій, ф’южн-проект «Музика української землі», 2 презентації – «Української музичної газети» в оновленому форматі й музичного альманаху «Октава».

На фестивалі буде представлено сучасну музику 15 країн світу: Австрії, Азербайджану, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Німеччини, Норвегії, Польщі, США, України, Швейцарії, Японії. Прозвучить близько 180 творів 106 композиторів, у тому числі 80 українських із різних куточків нашої держави, включно з Кримом, Донецьким і Луганським регіонами. Одна з програм так і зветься – «Музична мапа України» як символ нашої нерозривної єдності. Цікаво, що переважна більшість опусів (понад 110) – прем’єри (світові та українські). Це, зокрема, твори Мирослава Скорика, Валентина Сильвестрова, Лесі Дичко, Віктора Степурка, Юрія Іщенка, Кармелли Цепколенко, Сергія Пілютикова, Івана Тараненка та інших композиторів.

До Києва завітають відомі у світі тріо «Грифон» (Канада), «Immersio» (Австрія), унікальні скрипалі Габрієлле Бруннер (Швейцарія), Антон Скакун (Україна – Бельгія), віолончеліст Денис Северин (Швейцарія). Професор із Польщі Кшиштоф Морачевський представить ексклюзивну програму «Польська композиторська школа повоєнного періоду». Уперше гостем фестивалю стане Полтавський симфонічний оркестр.

Програма форуму містить як уже традиційні багаторічні рубрики, зокрема «Музичні діалоги» (цьогоріч це: Україна – Іспанія, Україна – Канада, Україна – Швейцарія, Україна – Польща), «“Київська камерата” запрошує» (з імпрезами «Посвята Борису Лятошинському», до 120-річчя від дня народження композитора-класика, й уже згаданою «Музичною мапою України»), «Музичні зустрічі в Будинку звукозапису» (тут уперше експонуватимуться цикл обробок та аранжувань пісень Анатолія Кос-Анатольського й Мирослава Скорика «Українське ретро» Віктора Степурка й етно-джазові імпровізації «Про що проспівав вітер» Олени Леонової), так і зовсім нові креативні проекти. Серед них назвемо насамперед «Важкий синдром» – концерт-презентацію рок-альбому Сергія Пілютикова і Сергія Зажитька та ексклюзивний проект ансамблю «Рикошет» «Одна хвилина реклами», де звучатимуть спеціально написані авторами короткі твори-реклами певних товарів, предметів, явищ.

Отже, фестиваль, котрий невпинно розвивається, цього року демонструє значне розширення жанрових і тематичних горизонтів: від духовної музики (хоровий концерт у Михайлівському Золотоверхому соборі), класики, серйозних, змістовно глибоких творів до сучасних наймодерновіших опусів, а також естрадних, рок-, джаз-, ф’южн-композицій. Найвибагливіший слухач зможе віднайти у програмі щось цікаве й нове для себе.

Як завжди, у форумі беруть участь провідні виконавські колективи України й світу: загалом це 9 оркестрів, 7 хорів і 10 ансамблів різних складів, а також численні солісти.

Під час проведення фестивалю на всіх заходах триватиме благодійна акція «Vorzel-marathon», мета якої – збір доброчинної допомоги на відродження діяльності Будинку творчості композиторів «Ворзель» Національної спілки композиторів України як історичного центру творчості, культури, мистецтва та відпочинку. Презентуватиметься пересувна виставка «Будинок творчості композиторів: учора, сьогодні, завтра». Акцію присвячено 75-річчю БТК «Ворзель», який був заснований у 1940 році. «Vorzel-marathon» стартує 27 вересня об 11.30 з території Будинку творчості, де охочі й зацікавлені зможуть провести незабутній день.

Тож слідкуйте за афішами, приходьте на концерти й отримуйте насолоду від високого мистецтва! Вхід на усі заходи, окрім спеціально зазначеного у програмі концерту, – традиційно вільний.


Прес-конференція відбудеться 26 вересня о 17.30 у конференц-залі Національної філармонії України.

За довідками можна звертатися до керівника прес-центру фестивалю Ольги Голинської (тел.: +38-050-356-63-32; +38-093-052-3551; e-mails: zhurnal_muzyka@ukr.net, olga.golynska@yahoo.com, olga.golynska@gmail.com), а також виконавчого директора Ольги Кононенко (тел.: +38-067-746-08-08; e-mail: kolgasun@gmail.com).




ПЛАН-КАЛЕНДАР ФЕСТИВАЛЮ


ПРОГРАМИ КОНЦЕРТІВ "Київ Музик Фест-2015"