НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

30.12.2016


НАПРИКІНЦІ РОКУ ВІДБУЛИСЯ
УРОЧИСТІ ВРУЧЕННЯ МИСТЕЦЬКИХ ПРЕМІЙ 2016 РОКУ 

Премію ім. Б.М.Лятошинського отримав композитор КРИВОПУСТ Богдан Леонідович за Концерт для скрипки та симфонічного оркестру та твір «Квітка папороті» для скрипки і камерного оркестру. Вручення премії відбулося під час святкового концерту до 50-річчя видавництва "МузичнаУкраїна", яке зараз очолює Богдан Кривопуст. Урочистості пройшли в Концертній студії Будинку звукозапису Українського радіо.


В Концертній залі Київської організації Національної Спілки композиторів України вітали цьогорічних лауреатів Премії ім.Л.М.Ревуцького, якою відзначаються молоді митці України: піаніста і композитора Віталія КИЯНИЦЮ (премію присуджено за виконавську і композиторську діяльність 2014-2016рр.) та солістку Національного ансамблю «Київська камерата» альтистку Катерину СУПРУН (за концертніґ програми 2014-2015 рр.). За традицією, нові лауреати  виступили з концертною програмою.


В цей же вечір представник Міністерства культури України Михайло Швед вручив дипломи лауреатам Премії ім. М.В.Лисенка – музикознавцю Тетяні Олексіївні ШВАЧКО за серію монографій та статей, присвячених оперному виконавству України, та багаторічну популяризацію української музичної культури; композитору ЮРІНІЙ Людмилі Єгорівні – за монооперу «Леді Лазарус», симфонічний твір «Пангея» та композицію «Дрейф» для камерного оркестру.


Як повідомлялося раніше (див. інформацію в Новинах на сайті НСКУ), Премію ім. В.С.Косенка за визначні досягнення в галузі музичної творчості для дітей та юнацтва отримали композитори Оксана ГЕРАСИМЕНКО (Львів), Леся ГОРОВА (Київ) та харків’янка Лариса ДОННИК . Премії були вручені в день 120-річчя від дня народження В.С.Косенка у щойно відкритому після реконструкції Музеї-квартирі композитора.


Вперше в Національній Спілці композиторів України була вручена Всеукраїнська премія «Primus unter pares» («Перший серед рівних»), заснована НСКУ у 2016 році  для відзначення творчих досягнень музикознавців України. Першим її лауреатом стала Марина ДОЛГИХ (м.Кропивницький) за книгу «Нейгаузи: варіації на єлісаветградську тему».


В травні 2016 року до святкування Дня Києва у Київський державній адміністраціі традиційно вручалися мистецькі Премії «Київ». У галузі музичної композиції Премію ім. Артемія Веделя  отримала композитор Богдана ФІЛЬЦ за «Хоровий реквієм пам’яті Героїв Небесної сотні», кантати «Любіть Україну», «Юнакові», «Пори року» та сакральні хори a cappella.


Інф. НСКУ