НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

26.07.2010



Українська музика в концертах Міжнародного Форуму "Музичне виконавство і педагогіка", що проходив у Фінляндії, викликала особливий інтерес. Її виконавцями стали юні музиканти, учасники конкурсної програми міжнародного Об'єднання "Мистецтво і освіта ХХ1 століття".

В роботі форуму з 30 червня по 12 липня брали участь понад 180 учасників з 13 країн. Гостинна Фінляндія - одна з 12 європейських країн, де втілюються музичні проекти Об'єднання, заснованого 2001 р., мета яких максимально сприяти зростанню професійної майстерності.  

Українська музика була представлена іменами сучасних композиторів. Фортепіанні твори Л.Шукайло, серед яких "Інтермецо", "Рапсодія" та ін., прозвучали у виконанні асистентки-стажорки Харківського державного університету ім. І.Котляревського В.Сушанової ( 1 премія), Б.Фільц "Ліричний прелюд", "Коломийка" виконувала учениця школи Св.Альбані в Оденсе з Данії Л.Д.Баручич ( 2 премія). Твір Є.Станковича (Соната для флейти і фортепіано "Неістова") приніс успіх студенту Національної Музичної Академії України ім. П.І.Чайковського І.Єрмаку ( 1 премія, духові). Несподіванкою заключного концерту переможців виконавського конкурсу став дует вихованців Дитячої школи мистецтв №6 ім. Г.Л.Жуковського сестер М. та Н.Литюг з власною композицією "Танець пасхального кролика" (1премії, ф-но).  

Результатами Форуму були задоволені всі його учасники. Серед побажань висловили думку про створення центру обміну новими творами педагогічного репертуару і зокрема українських композиторів. Цю пропозицію підтримала засновник і незмінний президент Форуму професор Національної музичної академії Елеонора Ткач, якій належить організація і проведення "Міжнародні школи педагогічної і виконавської майстерності" та конкурси, на базі Будинку творчості Національної спілки композиторів України у Ворзелі (з 1998 р., щорічно 5-6 шкіл для піаністів, струнників, духовиків, вокалістів).

В найближчих планах конкурси сольного фортепіано, струнних інструментів, фортепіанні і камерні ансамблі, педагогічні конференції, концерти семінари, майстер класи та екскурсі в Лоніго, Італія - Відень, Австрія (25 жовтня - 9 листопада 2010 р.) та Фуншал (Мадейра), Португалія (лютий 2011 р). 

Ольга Литвинова