НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

06.06.2009

На порозі літа, 31 травня, в Криму Ялтинський будинок-музей А.П.Чехова приймав композиторів – членів нашої Спілки та юних виконавців – учнів Севастопольської та Ялтинської музичних шкіл та їх викладачів.

У цьому святому для кожної інтелігентної людини місці музика звучить невипадково, адже Антон Павлович і вся його родина були справжніми поціновувачами музичного мистецтва, в їхньому домі часто звучала музика, і такі видатні особистості як композитор і піаніст Сергій Рахманінов та співак Федор Шаляпін неодноразово влаштовували тут, на радість господарям, своєрідні домашні концерти.

На цей раз в затишному концертному залі музею в рамках І Кримського фестивалю “Звуки музики” лунала музика сучасних українських композиторів для дітей. Її автори – кримські композитори, заслужені діячі мистецтв України Катерина Троценко та Мерзіє Халітова, ялтинці Назім Амедов та Борис Синчалов, молоді композитори Ірина Климова та Андрій Матвєєв. Гість фестивалю, заслужений діяч мистецтв України Геннадій Сасько на запрошення Кримської організації НСКУ спеціально прибув з Києва, щоб почути нові виконавські інтерпретації своїх творів, широко популярних в Україні та за її межами. 

Концерт був різноманітний за представленими образами, охопленими жанрами, стильовими особливостями, виконавськими складами. Тут були і пейзажні замальовки, і колоритні сценки, і сочні танцювальні номери на кшталт “Танго” К.Троценко, і цілий джазовий цикл “Граю джаз-2” Г.Саська у перекладі для скрипки і фортепіано, зробленому і виконаному севастопольськими педагогами-музикантами.

Відмітна приваблива риса представлених музичних творів – увага до виразної інтонації, часто яскравої та національно визначеної. Особливо приваблива в цьому плані музика Мерзіє Халітової та Назіма Амедова, в якій розсипані скарби орієнтально вишуканої татарської мелодики. Різнонаціональний характер музичних творів був підсилений інтернаціональним складом юних виконавців, серед яких, наприклад, привернув увагу фортепіанний дует двох маленьких єгиптянок.

В цілому діти з задоволенням поринали у світ сучасних звучань, відмітаючи існуючу де в кого думку про складність їх сприйняття. Адже основне, щоб музика була щирою і справжньою.

На завершення цієї зустрічі всім юним учасникам концерту були подаровані ноти від Національної Спілки композиторів України, а Відповідальний секретар НСКУ Т.С.Невінчана висловила сподівання, що на наступному Фестивалі дитячої музики “Звуки музики” композиторська і виконавська географія буде розширена і в ньому братимуть участь кращі творчі сили з усієї України.