НОВИНИ
ВІДКРИТТЯ МУЗЕЮ В.С.КОСЕНКА
Нарешті культурно-музична громада Києва
отримала довгоочікуваний дарунок – після капітального ремонту приміщення і реставрації експонатів знову відкрив свої двері Музей-квартира українського композитора-класика Віктора Косенка.
У затишному центрі столиці на вул. Михайла Коцюбинського, 9, у дні, коли відзначається 120-річчя композитора, було багато гостей – наче у ті часи, коли тут ще жила його донька Раїса Едуардівна Каннеп-Косенко.
За порадою і допомогою Національної Спілки композиторів України це дороге серцю багатьох киян гостинне помешкання, в якому дбайливо зберігалася і панувала творча атмосфера дому Віктора Косенка, Раїса Едуардівна заповіла рідному місту.
Тепер це – духовна пам’ятка історії національної культури, що об’єднує всіх шанувальників творчості композитора, а також тих, хто вивчає непросту епоху 20-30 років ХХ сторіччя.
В ці дні в Музеї звучало багато творів Віктора Косенка у виконанні як знаних музикантів – солістів філармонії, викладачів музичної академії, – так і зовсім юних, що тільки розпочинають свій професіональний шлях.
За доброю традицією в Музеї-квартирі відбулося вручення Премії імені В.С.Косенка, що присуджується щорічно композиторам, які активно працюють у сфері творчості для дітей та юнацтва. Нині лауреатами цієї престижної премії Міністерства культури та Національної Спілки композиторів стали жінки-композитори з різних регіонів України: львів’янка Оксана ГЕРАСИМЕНКО, ветеран Харківської організації НСКУ Лариса ДОННИК і популярна в київських музичних колах, заслужена артистка України Леся ГОРОВА. Премію вручала перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко, яка привітали нових лауреатів і побажала подальших успіхів на цій ниві. З теплими словами і побажаннями звернулася до лауреаток Голова Журі по присудженню Премії імені В.С.Косенка народна артистка України Леся Дичко, яка наголосила на важливості композиторської роботи у цьому жанрі. Адже для дітей, як зазначали учасники цієї акції, треба писати як для дорослих, тільки ще краще.
Далі звучала музика О.Герасименко, Л.Донник, Л.Горової, а також минулорічних лауреатів Тетяни Бачул та Людмили Юріної у виконанні самих авторів та талановитих дітей – учнів дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв Києва.
У творчій зустрічі взяли участь представники Міністерства культури, НСКУ, Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, Музея літератури і мистецтва, Житомирського музичного училища, тощо.
Цікаву екскурсію по оновленому Музею-квартирі провів його директор Володимир Мудрик, який сказав, що робота над експозицією музею продовжується, і запросив всіх на майбутні зустрічі в цьому затишному домі – осередку мистецтва, культури і освіти.
Інф.НСКУ