НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»



Всі новини »

НОВИНИ

25.02.2013

За традицією, у Київській організації НСКУ пройшла церемонія вручення Премії імені Л.М.Ревуцького. Олена СЄРОВААле цього разу вона була особлива – адже музична громадськість вітала 25-го лауреата, яким стала молода композиторка, учасниця багатьох міжнародних фестивалів Олена Сєрова.

Вона закінчила Національну музичну академію України імені П.І.Чайковського по класу Ганни Олексіївни Гаврилець і в 2011 році стала членом Національної Спілки композиторів України.

Премію присуджено О.Сєровій за симфонічні і камерні композиції 2010-2012 років, серед яких Концерт для фортепіано і симфонічного оркестру, твори для камерних ансамблів - “The Face ІІ” (для флейти, гобоя, валторни,скрипки, віолончелі та фортепіано); “Останній листок” за мотивами однойменного оповідання О”Генрі (для флейти, кларнету, скрипки, віолончелі, контрабасу, фортепіано та перкусії), тощо.

Премію вручали Голова Журі, композитор, секретар правління НСКУ Сергій Пілютиков та начальник Управління мистецтв Міністерства культури України Богдан Швед. Лауреатку тепло привітали Голова Київської організації НСКУ Г.О.Гаврилець, представники секретаріату правління Національної Спілки композиторів України, члени родини Ревуцьких, колеги, друзі.

Новоспечена лауреатка виголосила вдячну промову з великим пієтетом до батьків та своїх вчителів, зокрема, до вже спочилого Олександра Михайловича Канерштейна, що був її першим вчителем по композиції.Олена СЄРОВА і Тарас РЕВУЦЬКИЙ

Була і художня частина – молоді музиканти Сергій Вілка та Віталій Кияниця з неабияким натхненням виконали твір Олени Сєрової - Сонату для флейти і фортепіано. Таке проникливе прочитання значною мірою зумовлено тим, що обидва виконавці й самі є композиторами.

Як завжди, з особливою сердечністю і надзвичайною повагою до імені Левка Ревуцького провела всю церемонію Валентина Кузик – невтомний і палкий популяризатор життя і творчості класика української музики. В залі панувала атмосфера творчості, добра, світла і гармонії, з якими пов”язується у нашому сприйнятті особистість великого митця – Левка Миколайовича Ревуцького.


Т.Н.

Фото - Роман Ратушний

(надано журналом "Музика")