НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

20.12.2016




Фестиваль музики Геннадія Саська

     

Ювілей як урочисте пошанування особистості є важливим елементом життя людини. Це не лише своєрідне підсумування досягнень а, звичайно, і старт нових ідей. У житті й творчості відомого українського композитора, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Премії ім. В. Косенка і Мистецької премії «Київ» ім. Артемія Веделя – Геннадія Саська 2016 рік – ювілейний.  Святкові мистецькі заходи з нагоди 70-річчя від дня народження митця відбувалися 9 і 29 листопада 2016 року в Києві у Національному музеї Тараса Шевченка та Київській дитячій Академії мистецтв. 

     

Відзначення ж ювілею і вшанування композитора 15-17 листопада 2016 року стало справжньою культурною подією для кількох міст на Львівщині – Моршина, Стрия, Дрогобича і Трускавця. Цю акцію можна справедливо назвати «Фестивалем музики Геннадія Саська».

Ювілейні концерти відбулися у Стрию (музична школа ім.Остапа Нижанківського), У дитячій школі мистецтв ім. Романа Савицького (Трускавець), Інституті музичного мистецтва ДДПУ ім.І.Франка та Дрогобицькому музичному коледжі ім.В.Барвінського.

Під час концертів слухачів вражала багатогранність особистості митця та його творчості й діяльності як видавця нотної і музикознавчої літератури.

Геннадій Сасько застосовує широкий спектр стилістичних засобів: від класично-романтичного, імпресіоністичного до сучасного, має власні надбання у сфері мелодичних і ладо-гармонічних засобів, що і творить його індивідуальний стиль. Особливе місце в багатогранному мистецькому доробку (хорова, симфонічна, вокальна творчість, музика до кінофільмів і мультиплікаційних стрічок) композитора посідає фортепіанна музика, зокрема, дитяча. Вона особливо багата образами і презентує цікаві творчі знахідки, спрямовані на вирішення цих оригінальних художніх задумів. Г.Сасько є автором багатьох збірок, призначених для широкого кола учнів музичних шкіл, які часто залучаються до програм міжнародних і всеукраїнських фортепіанних змагань юних піаністів (серед них – Конкурс пам’яті В.Горовиця, Конкурс ім.М.Лисенка, Конкурс ім.В.Косенка, Конкурс ім.В.Барвінського, Конкурс ім.Н.Нижанківського), а також яскравих і масштабних концертних композицій. 

     

Чимало творів прозвучало і в ювілейних концертних програмах, а саме: композиції з дитячих фортепіанних циклів «Мозаїка», «Українські народні пісні у записах П. Тичини», «Граю джаз», «Граю джаз-2»; сюїта, присвячена 1500-річчю Києва «Відгомін століть», де у частинах циклу постають образи восьми  пам’ятників стародавньої культури Києва; «Фантазія» для фортепіано, в якій музична мова твору органічно поєднує архаїку давніх піснеспівів і новітні засоби музичної виразності, фактурне і гармонічне багатство інструментального викладу.  

     







Велике враження на учасників усіх зустрічей справляло живе спілкування з митцем, що додавало відповідальності й упевненості. Оскільки композитор є чудовим виконавцем власних фортепіанних творів, то й цього разу в програмі всіх ювілейних заходів прозвучала його музика у авторській інтерпретації, викликаючи захопливу реакцію слухачів.

Провіднику цих творчих зустрічей, музикознавцю, голові Дрогобицької організації Національної спілки композиторів України Володимиру Грабовському, юним виконавцям творів, їхнім педагогам, усім хто сприяв у підготовці ювілейних заходів (Б.Кость, Р.Никифорів, У.Молчко, А.Вакс, С.Дацюк, Л.Філоненко, О.Яводчак, Г.Клепач, О.Німилович, Ю.Чумак, А.Мішаніна, О.Денис, Л.Садова, М.Бринич, І.Нич, О.Кіселичник) вдалося чудово організувати ювілейні концерти-зустрічі з відомими представниками сучасного музичного мистецтва України Геннадієм Саськом і Тамарою Невінчаною, які залишать в серцях усіх присутніх приємні спогади, бажання виконувати і слухати музику композитора Г.Саська, який вкладає чимало зусиль в розвиток українського музичного виховання, передаючи кожному юному виконавцеві часточку свого таланту і духовності.

Олександра Німилович,
доцент Дрогобицького державного педагогічного
університету імені Івана Франка, член НСКУ



Повну версію статті Олександри НІМИЛОВИЧ можна прочитати за посиланням:

  http://composersukraine.org/index.php?id=2774