НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

04.12.2016

ВІДКРИТТЯ  МУЗЕЮ В.С.КОСЕНКА


Нарешті культурно-музична громада Києва
отримала довгоочікуваний дарунок – після капітального ремонту приміщення  і реставрації експонатів знову відкрив свої двері Музей-квартира українського композитора-класика Віктора Косенка.


 У затишному центрі столиці на вул. Михайла Коцюбинського, 9, у дні, коли відзначається 120-річчя  композитора, було багато гостей – наче у ті часи, коли тут ще жила його донька Раїса Едуардівна Каннеп-Косенко.

За  порадою і допомогою Національної Спілки композиторів України це дороге серцю багатьох киян гостинне помешкання, в якому дбайливо зберігалася і панувала творча атмосфера дому Віктора Косенка, Раїса Едуардівна заповіла рідному місту.
Тепер це – духовна пам’ятка історії національної культури, що об’єднує всіх шанувальників творчості композитора, а також тих, хто вивчає непросту епоху 20-30 років ХХ сторіччя. 



В ці дні в Музеї  звучало багато творів Віктора Косенка у виконанні як знаних музикантів – солістів філармонії, викладачів музичної академії, –  так і зовсім юних, що тільки розпочинають свій професіональний шлях.


За доброю традицією в Музеї-квартирі відбулося вручення  Премії імені В.С.Косенка, що присуджується щорічно композиторам, які активно працюють у сфері творчості для дітей та юнацтва. Нині лауреатами цієї престижної премії Міністерства культури  та Національної Спілки композиторів  стали жінки-композитори з різних регіонів України: львів’янка Оксана ГЕРАСИМЕНКО, ветеран Харківської організації НСКУ Лариса ДОННИК і популярна в київських музичних колах, заслужена артистка України  Леся ГОРОВА. Премію вручала  перший заступник Міністра культури    Світлана Фоменко, яка привітали нових лауреатів і побажала подальших успіхів на цій ниві. З теплими словами і побажаннями звернулася до лауреаток  Голова Журі по присудженню Премії імені В.С.Косенка народна артистка України Леся Дичко, яка наголосила на важливості композиторської роботи у цьому жанрі. Адже для дітей, як зазначали учасники цієї акції, треба писати як для дорослих, тільки ще краще.

Далі звучала  музика О.Герасименко, Л.Донник, Л.Горової, а також  минулорічних лауреатів Тетяни Бачул та Людмили Юріної  у виконанні самих авторів та  талановитих дітей – учнів дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв Києва.


У творчій зустрічі взяли участь представники Міністерства культури, НСКУ, Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, Музея літератури і мистецтва, Житомирського музичного училища, тощо.

Цікаву екскурсію по оновленому Музею-квартирі провів його директор Володимир Мудрик, який сказав, що робота над експозицією музею продовжується, і запросив всіх на майбутні зустрічі в цьому затишному домі – осередку мистецтва, культури і освіти.  


Інф.НСКУ