Н О В И Н И
МУЗИ НЕ ХОЧУТЬ МОВЧАТИ. Робити фестиваль в умовах неприхованої агресії і постійних провокацій з боку сусідньої держави, в тривожній атмосфері жорстокого протистояння в суспільстві – справа відверто ризкована. А з врахуванням системної економічної кризи в країні – і поготів балансування на грані можливого. Однак недаремно сказано: „Делай, что должно!..., тому що не діяти в цій ситуації – це означає „поступатися принципами”, які, принаймні в культурному просторі України, вже давно, від часів Незалежності, визначаються неодмінним фестивальним рухом у Європу та інші світи, усвідомленням себе складовою загальносвітового мистецького процесу. 20 років в авангарді цього руху – найкреативніший на теренах України міжнародний фестиваль сучасного мистецтва „Два дні й дві ночі нової музики”, що незважаючи на екстремальні умови традиційно відбувся в Одесі наприкінці квітня.»»»
20.04.2014Наприкінці березня 2014 р. у Ворзельському музеї історії та культури "Уваровський дім" відбулися VІІІ Наукові читання на тему “Життя і творчість Б. Лятошинського і Ворзель”. Пропонуємо інформацію Олександра СОКОЛЕНКА про цей захід »»»
10.04.2014«ВЕЛИКОМУ КОБЗАРЕВІ». В останню декаду березня місяця у Полтаві відбувся вже традиційний фестиваль класичної і сучасної української академічної музики «Дні Миколи Лисенка у Полтаві-2014». Цього року він був особливим: присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка і пройшов під девізом – «По духу – брат Тараса». Дві постаті – поета і композитора тісно переплелися у часі. Мистецька постать Кобзаря у всій своїй багатогранності є монолітна, цільна, з нерозривною єдністю творчого»»»
29.03.2014В березні 2014 року відбулося вручення двох мистецьких премій, що носять імена українських композиторів-класиків ХІХ та ХХ століття – Миколи Віталійовича Лисенка та Левка Миколайовича Ревуцького. Премія імені Л.М.Ревуцького нині набуває особливого змісту, адже вся культурна громадськість України відзначає в цьому році 125- річчя »»»
03.03.2014УВАГА! Публікуємо текст ЗВЕРНЕННЯ Голови Національної Спілки композиторів України Ігоря ЩЕРБАКОВА до міжнародної музичної спільноти (російською та англійською мовами)»»»
03.12.2013З десятого по п'ятнадцяте грудня 2013 року в Києві пройдуть акції фестивалю сучасної музики "ГОЛЬФСТРІМ IV". Фестиваль "Гольфстрім IV" пропонує київській аудиторії три проекти, кожен з яких представляє свою версію інтервенції сучасної класичної музики на територію іншого контексту. Проект "Утопія" артикулює аудіовізуальні зв'язки, "Чєпаєв і тонкота" включає інструменти іронії та сатири, а "Штучний фольклор" задіює історію та наукову фантастику. Організатори "Гольфстріму" сподіваються, що київська публіка з активністю »»»
02.12.2013Наприкінці листопада у Полтаві відбулося святкування 15-річчя створення Полтавської організації Національної Спілки композиторів України. Члени організації - композитори та музикознавці - відзвітували перед слухачами новими музичними »»»
08.11.2013В неділю, 10 листопада 2013 р., в Малому залі Національної музичної академії ім. П. Чайковського (вул. Городецького, 1 - 3/11) відбудеться КОНЦЕРТ Камерного хору "Хрещатик", присвячений 100-річчю НМАУ та 20-річчю Закарпатської організаціїї НСКУ. В програмі - хорові твори закарпатських композиторів Василя Гайдука, Володимира»»»
24.10.2013У Кракові 10 -13 жовтня відбулася чергова 31-а Асамблея міжнародної конфедерації електроакустичної музики, CIME, що супроводжувалася низкою концертів електроакустичної »»»
27.09.2013В Києві розпочався ХХIV Міжнародний фестиваль "Київ Музик Фест-2013". Концерт-прелюдія фестивалю " Сучасна музика.Точки зору" в залі Національної академії мистецтв України репрезентував твори Альфреда Шнітке (Росія), Дьордя Лігеті (Угорщина), Артюра Онеггера (Франція), Арво Пярта (Естонія), Валентина Сильвестрова»»»