НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

02.06.2008

У славетному місті Севастополі, в якому традиційно влада здебільшого тримає курс на все російське (починаючи від Російського флоту до Чорноморського філіалу Московського державного університету ім. М.В.Ломоносова) раптом сталося велике зрушення - відбувся концерт української сучасної музики.

Цей гала-концерт у Севастополі став заключним акордом ІІ Республіканського фестивалю "Дні музики композиторів Криму", що був започаткований Кримською організацією Національної Спілки композиторів України і вже двічі проходив у м.Керч (ініціатор та музичний директор фестивалю - молодий талановитияй композитор та вправний організатор Андрій Матвєєв).

Значення цієї культурної події можна по-справжньому оцінити, якщо згадати, що за всі роки незалежності українська академічна класична і сучасна музика в Севастополі практично не звучала. Голова Кримської організації НСКУ засл. діяч мистецтв України Катерина Троценко доклала багато зусиль задля того, щоб концерт міг відбутися в одному з найкращих за акустикою залів - у Севастопольському Центрі культури і мистецтв за участі виконавців високого професійного рівня.

Севастопольці вперше почули пастельну, сповнену витонченого ліризму музику Лесі Дичко (вокальний цикл "Настрої" для сопрано та струнного оркестру), заглиблене, насичене відвертим почуттям "Адажіо" Ірини Климової, енергійний, гротескний "Скерцо-марш" Катерини Троценко, драматичну і болісну камерну симфонію "Жертвам Аджимушкаю" Андрія Матвєєва. Ці твори майстерно. з глибоким проникненням у авторський художній задум виконав Севастопольський Муніципальний симфонічний оркестр під орудою талановитого диригента засл. діяча мистецтв України Володимира Кима (солістка - засл. артистка АР Крим Катерина Савенко). В концерті прозвучала також фортепіанна музика Максима Устинова у виконанні Олени Сухіної, "Танго-Едельвейс" для скрипки і фортепіано К.Троценко (дует "Капріччіо") та інші твори.

Публіка зацікавлено сприйняла нову музику, особливо бурхливі овації випали на долю композиторів Ірини Климової та Андрія Матвєєва. Безперечним героєм музичного вечора був диригент Володимир Ким зі своїм оркестром. В телевізійному інтерв"ю організатори концерту одностайно висловили надію, що на наступному фестивалі Севастопольський Муніципальний симфонічний оркестр зможе виступити не тільки в камерному. а й в повному складі. Для цього треба щоб місцева влада Севастополя, підтримуючи культурний престиж свого рідного міста, додатково надала ще 20 оркестрових ставок. Адже таке неповторне європейське місто як Севастополь, мусить мати відповідно і європейського рівня симфонічний оркестр з повноцінним гастрольним життям.