НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

22.12.2008



Минулий тиждень (15 - 21 грудня) в концертному житті Києва можна було б назвати своєрідним фестивалем української сучасної музики, адже світ побачили чотири імпрези, в яких були представлені яскраві персоналії національного культурного простору -  Геннадій ЛЯШЕНКО, Ігор ЩЕРБАКОВ, Анна ГАВРИЛЕЦЬ та Євген СТАНКОВИЧ.

17 грудня в Національному будинку органної та камерної музики прозвучав останній сумний акорд загальнодержавної програми, присвяченої трагічним подіям 1932 - 1933 рр. - прем"єра духовного концерту пам"яті жертв Голодомору "Сон" для читця, соліста, хору, оркестру та органа (музика Ігоря ШЕРБАКОВА, вірші Юрія ПЛАКСЮКА). У монументальному трагедійному творі органічно поєдналися риси класичного реквієма та сучасного, емоційно загостреного прочитання скорботної історії нашого народу. Виконавці - Ансамбль класичної музики ім. Б.Лятошинського (худ. керівник - В.Іконник-Захарченко, диригент-постановник І.Андрієвський, солісти І.Харечко, В. Г.Нечаєв).

Два концерти в Національній філармонії України були присвячені ювілейним датам - 70-річчю Геннадія ЛЯШЕНКА та 50-річчю Анни ГАВРИЛЕЦЬ. 15 грудня великим симфонічним концертом завершав свій ювілейний рік Геннадій ЛЯШЕНКО, визнаний майстер, відомий композитор і педагог. Програма Національного симфонічного оркестру України (диригент - народний артист України Володимир Сіренко) була побудована з урахуванням ефекту різноманітної концертності, на яку такий багатий творчий доробок композитора. Прозвучали три інструментальні концерти - для арфи (солістка - Наталя Ізмайлова), для віолончелі (соліст - Іван Кучер) та Concerto-piccolo для скрипки (солістка - Богдана Півненко). А завершувався концерт монументальною прем"єрою - Симфонією №6 для хору та оркестру, в якій використано канонічну молитву "Отче наш", поезії Тараса Шевченка та Дмитра Павличка. Як відомо, саме за хорову музику Г.ЛЯШЕНКО був удостоєний в цьому році Національної премії імені Тараса Шевченка. Новий твір, сповнений високої духовної сили, виразно донесли до слахачів Київський хор "Кредо" та симфонічний оркестр під орудою Богдана Пліша.
Цього вечора представниками Секретаріату Президента України Ю.Богуцьким та О.Биструшкіним були вручені державні нагороди: Орден "За заслуги"ІІІ ст. Геннадію ЛЯШЕНКУ та звання "Народний артист України" - головному диригенту Володимиру Сіренку та артистам Національного симфонічного оркестру.

Велику насолоду отримали присутні 19 грудня на ювілейному вечорі Анни ГАВРИЛЕЦЬ - одного з найталановитіших композиторів сучасної України. Звучали твори для камерного оркестру - Симфонієта для альта і струнних "A-Corda" (соліст Дмитро Гаврилець), Хорал, "До Марії", камерна кантата "Погляд у дитинство" (солістка О.Фомічова), чудові обробки народних пісень у виконанні Ніни Матвієнко та її доньки - Антоніни Снітко. І знову київський хор "Кредо" виявив себе як полум"яний апологет сучасної композиторської творчості - відбулася хорова прем"єра духовного твору А.ГАВРИЛЕЦЬ "Miserere". На завершення вечора композитор разом з музикантами зробили публіці приємний сюрприз  -  "Капріччіо" на честь Св.Миколая, спеціально створене з нагоди цього великого свята.

А 21 грудня у Національній філармонії був незвичайний авторський вечір - з театральної сцени на концертну естраду прийшла балетна музика Євгена СТАНКОВИЧА, а з нею - яскраві образи давньоруської історії: княгиня Ольга з однойменного балету-легенди, київська княгиня Єлізавета та відважний норвезький князь Гаральд з балету "Вікінги", князь Кий, його сестра Либідь і кохана Зореслава з тільки-но народженого балету "Легенда про князя Кия"("Аттіла і Кий"). Фрагменти останнього балету, який ще чекає на постановку, були вперше представлені на суд слухача, який зустрів цю сповнену натхненного ліризму музику надзвичайно тепло, і довго не відпускав зі сцени композитора і музикантів Симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Миколи Дядюри.

Залишається помріяти, що українська музика буде звучати В УКРАЇНІ так же часто, як на минулому тижні і буде такої ж високої якості!

Тамара Невінчана