НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



02.09.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року). Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці  »»»



04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»



06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

02.12.2008


В старовинному місті Коломия з 28 листопада по 1 грудня 2008 р. відбувся ХХІІ музичний фестиваль імені Ан.Кос-Анатольського, який щорічно проводиться під патронатом Міністерства культури і туризму України, Управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Відділу культури і туризму Коломийської міської ради.

В останні похмурі дні осені старовинне місто Коломия щороку молодіє, бо наповнюється сонячним сяйвом різнобарвної музики, пов"язаної з іменем світлої особистості української культури - Анатолія Йосиповича КОС-АНАТОЛЬСЬКОГО. Двадцять другий рік поспіль тут відбуваються музичні фестивалі імені видатного майстра і ця подія збирає в тихій затишній Коломиї всесвітньовідомих виконавців, композиторів, вчених-музикологів. Тут, на перехресті шляхів Європи, зустрічаються давнє минуле - з сучасністю, традиція - з експериментом, сумно-трагічне - з життєдайним і дотепним.

Таке контрастне переплетіння, як в різнокольоровій вишивці місцевих майстринь, є основою загальної концепції фестивалю, що твориться щороку композитором, вченим, піаністом Олександром КОЗАРЕНКОМ та музикологом, знавцем музичної старовини Юрієм ЯСИНОВСЬКИМ та втілюється в життя завдяки організатору, начальнику Коломийського Управління культури п.Уляні МАНДРУСЯК.

В цьому році давній часовий шар національної культури був представлений українською духовною музикою ХУІІІ ст. у виконанні хорового ансамблю "A Capella Leopolis" (диригент - Л.Капустіна), було відзначено 100-річчя від дня народження видатної піаністки Дарії Каранович-Гординської, а також своєрідним концертом-увертюрою - 80-річчя заснування симфонічного оркестру в місті Коломия.

30 листопада, в день жалоби, коли виповнилося 25 років від дня смерті Ан.КОС-АНАТОЛЬСЬКОГО, прозвучали відповідні за образним наповненням твори сучасних українських композиторів Г.ГАВРИЛЕЦЬ, Б.ФРОЛЯК (виконавці О.Рапіта, М.Драган, Т.Менцинський) та "Реквієм" молодого донецького автора Євгена ПЕТРИЧЕНКА, який силою свого трагізму особливо вразив слухачів (виконавці - студентський ансамбль "Quarta+", у творі використано також аутентичні записи гуцульських плачів).

В цей же день любителі музики мали можливість згадати видатну постать світової культури Олів"є МЕССІАНА, 100-річчя від дня народження якого широко відзначалося в різних країнах світу - було показано спеціально створений до цієї дати фільм про композитора і його музичні твори. Фільм представив польський музиколог Єжі СТАНКЕВИЧ, один з учнів О.МЕССІАНА.

Найзначнішим концертом фестивалю став вечір української і польської музики, що охопив панораму галиційської творчості від наших класиків С.ЛЮДКЕВИЧА, М.КОЛЕССИ, Ан.КОС-АНАТОЛЬСЬКОГО, М.СКОРИКА до львівських композиторів В.КАМІНСЬКОГО, О.КОЗАРЕНКА та поляків В.КІЛЯРА та З.БУЯРСЬКОГО. Глибокі майстерні композиції були і виконані з справжнім блиском академічним камерним оркестром "Віртуози Львова" під орудою Сергія Бурка.

В заключний день фестивалю в рамках музичної вітальні в Музеї міста Коломиї пройшла дискусія на тему "Україна в Європі? Європа в Україні? Погляди - перспективи - реальність" за участі вчених України, Німеччини, Польщі.

А останнім, яскравим ретро-акордом коломийської імпрези став концерт розважальної музики Ан.КОС-АНАТОЛЬСЬКОГО, що зібрав величезну кількість вдячної публіки. Адже саме ця частина спадщини композитора, його чудові пісні користуються найбільшою народною любов"ю. Весело і приємно було спостерігати, як нинішня молодь - студентський джазовий оркестр Львівської музичної академії, молоді солісти-вокалісти (Н.Блик, М.Пекар, В.Соболєв, М.Корнутяк) - з неабияким задоволенням поринає у часи своїх дідів і бабусь, і робить це талановито, граціозно і дотепно.

Ностальгічна нота цього концерту залишилась у душі світлим спомином про вишуканого й неповторного Майстра - великого коломийчанина Анатолія КОС-АНАТОЛЬСЬКОГО.

Т.С.Невінчана,

доктор філософії мистецтва