Новини
05.12.2024
УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ
(листопад 2024).
Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення.
У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року »»»
16.10.2024
УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ.
ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024».
Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури.
Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»
02.09.2024
УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2024 року).
Серпень – особливий місяць для кожного українця. Адже в цьому місяці ми святкуємо наше головне свято – День Незалежності України. Незважаючи на масовані атаки та масштабні ворожі обстріли, на тривожні безсонні ночі та труднощі з енергетичним забезпеченням, ми робимо свою професіональну справу і доводимо, що українські митці »»»
04.07.2024
УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ
(червень 2024).
Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної »»»
06.06.2024
УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024).
Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше »»»
Всі новини »
НОВИНИ
21.11.2008
Фестиваль української камерної музики у Техасі
З 28 по 31 жовтня у Техаському Християнському Університеті (ТСU, Форт Ворс, США) відбувся Фестиваль української камерної музики.
До концертної програми увійшли твори Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика, Лесі Дичко, Володимира Загорцева, Анни Гаврилець, Ігоря Щербакова, Олени Леонової, Ірини Алексійчук,Святослава Луньова, Кармели Цепколенко, Людмили Юріної та Сергія Зажитька. Було продемонстровано шедевр світового кінематографу режисера С.Параджанова "Тіні забутих предків", музику до якого написав Мирослав Скорик. З великою зацікавленістю аудиторія прослухала лекцію Л.Юріної про сучасну українську музику, а колегі з Джульярдської вищої школи музики (Нью-Йорк) спілкувалися з українськими композиторами за допомогою інтернету у режимі webcast на Круглому столі.
Виконавці творів - Симфонічний оркестр ТСU, ансамбль нової музики ТСU, ансамблі Voices of change, Ravus Trio, солісти Карін Адріан (флейта), Пол Кортезе (гітара), Джон Овінгз, Гарольд Мартіна (фортепіано) та інші.
Безперечно, для України такий фестиваль - безпрецедентна подія, тому що подібна музична акція вперше в у світі та в історії незалежної Україні проведена поза межами країни. Заслуга у цьому належить організатору - професору Техаського Християнського Університету Джеральду Гейблу. Пан Гейбл двічі відвідував Україну та, за його словами, був вражений музикою, високим рівнем майстерності українських композиторів, ідеями та новаторством деяких авторів.
Музика та спілкування з українськими композиторами М.Скориком, Л.Юріною, С.Зажитьком викликали жвавий інтерес у аудиторії та зацікавленість у керівництва Університету, що дає нам сподівання на подальше зміцнення культурних відносин поміж Україною та Америкою та проведення нових мистецьких проектів.
Людмила Юріна