НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



05.02.2025

ПАМ"ЯТІ МАЙСТРА. Українська композиторська спільнота, незважаючи на масовані атаки ворога і намагання нас зламати, продовжує самовіддано працювати на культурному фронті. Одне з приорітетних наших завдань – докласти всіх зусиль для збереження та широкої популяризації української музичної спадщини, для національної ідентифікації творчих досягнень культурної історії України.  »»»



05.12.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2024). Українська композиторська громада попри лихоліття війни робить все можливе для утвердження національної музичної культури, її духовної величі і незламної сили. Серед різних культурних подій листопада виділимо найбільш значущі всеукраїнського і міжнародного значення. У листопаді 2024 ми вітали Закарпатську організацію Національної Спілки композиторів України з 30-річчям від дня заснування. З 1994 року  »»»



16.10.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ. ХХХУ Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2024». Кожного року шанувальники музичного мистецтва з нетерпінням чекають чергового фестивалю «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у кінці вересня – на початку жовтня. Це наймасштабніший в українському мистецькому просторі фестиваль, який, особливо у роки війни, став своєрідним, красномовним виміром стабільності та незламності національної музичної культури. Наскільки це важливо – всі могли переконатися у дні його »»»



Всі новини »

Н О В И Н И

25.03.2011

З святом, шановна родино! - так завжди в цей день звертається до всіх, хто приходить до Меморіального будинку-музея Миколи Лисенка, його багаторічна завідувачка Роксана Скорульська. Адже, дійсно, композитори, виконавці, музикознавці, студенти мистецьких вузів, шанувальники творчості українського класика і вболівальники за долю сучасного академічного мистецтва - всі вони насправді є великою духовною родиною Миколи Віталійовича Лисенка і збираються 22 березня у його домі, щоб відзначити день його народження. Вже майже 30 років існує гарна традиція - щорічно вручати у цих стінах Премію імені М.В.Лисенка. Саме сюди, після покладання квітів до пам"ятника»»»

10.03.2011

В концертній залі Одеської областної філармонії 26 лютого 2011р. з великим успіхом відбувся авторський концерт відомого композитора, народного артиста України , лауреата премій ім. Б.Лятошинського, В.Косенка, "Народне визнання", професора Володимира Птушкіна. Ім'я цього автора з Харкова»»»

01.03.2011

ПОПОВНЕННЯ В СІМ'Ї "НАЩАДКІВ ЛЕВКА РЕВУЦЬКОГО"! У приміщенні Київської організації НСКУ відбулося вручення мистецької молодіжної премії Левка Ревуцького. Премія ім. Л. Ревуцького була заснована у 1989 році для відзначення талановитих молодих композиторів і виконавців - адже добре відомо, як Левко Миколайович опікувався молодими обдаруваннями, завжди допомагав»»»

19.02.2011

В меморіальному кабінеті Бориса Миколайовича Лятошинського у теплій атмосфері дружнього творчого спілкування відбулося вручення цьогорічних Премій імені класика української музики ХХ століття. Премія імені Б.М.Лятошинського присуджується за визначні досягнення в галузі професійної композиторської творчості і охоплює всі музичні жанри. В 2011 році лауреатами»»»

05.02.2011

Авторські концерти харківських композиторів завжди приваблювали і приваблюють численних місцевих музикантів та шанувальників сучасної української музики, адже вони стають своєрідними звітами харківських митців перед публікою. Не став виключенням і концерт, що відбувся 23 січня 2011 року в Харківській обласній філармонії. У цей день філармонічний концертний зал був переповнений численними юними музикантами-виконавцями з Харківського ліцею мистецтв № 133, їхніми батьками та багатьма відомими харківськими музикантами-професіоналами, адже відбувався авторський концерт одного з найцікавіших і найталановитіших сучасних харківських композиторів Ігоря Гайденка, який на початку січня цього року відзначив свій 50-річний ювілей. »»»

01.02.2011

Міністр культури України Михайло Кулиняк 28 січня 2011 р. вручив премію у галузі музичного мистецтва «Подія року» та грошову винагороду у розмірі 20 тисяч гривень видатному українському композиторові, Герою України, академіку, лауреату Національної премії імені Тараса Шевченка, професору Євгену Станковичу»»»

28.01.2011

ДО ВІДОМА ЧЛЕНІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ, ЩО ПРОЖИВАЮТЬ ЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ !!! На виконання рішень ХІІІ з”їзду НСКУ, що відбувся у Києві 17-18 грудня 2010р. та в зв”язку з підготовкою нового видання »»»

23.01.2011

В Новосибірському театрі опери та балету 16 січня 2011р. з вражаючим успіхом відбулася світова прем"єра Другого альтового концерту Валентина Бібіка. Один з останніх творів композитора прозвучав у виконанні блискучого »»»

23.12.2010

Ювілейний авторський концерт лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України композитора Ігоря Щербакова (нещодавно йому виповнилося 55!) співпав (а може був приурочений?) з обранням його на щойно проведеному ХІІІ з’їзді головою Національної Спілки композиторів України. Знімаю уявного капелюха і низько вклоняюся людині, яка героїчно »»»

19.12.2010

Вчора в Києві завершив роботу ХІІІ з"їзд Національної Спілки композиторів України. Протягом двох днів біля ста делегатів з"їзду з усіх регіонів України, композитори та музикознавці - еліта сучасної академічної музики та науки - обговорювали проблеми існування та розвитку сучасного академічного мистецтва, дискутували про можливі шляхи і напрямки майбутньої діяльності Спілки в сучасних суспільних та економічних умовах, ділилися особливостями реальної культурної »»»